Veneessäni on 2 ohajuspistettä. Sisällä on mittaristossa kierrosluku, öljyn lämpö ja paine, veden lämpö sekä jännite. Ulkona on pelkkä kierroslukumittari. Jos tuonne ulos haluaisi samat nittarit kuin sisälle niin voiko hakea mittarit biltemasta tms. ja uusien mittareiden johdot ns. varastaa sisäohjaamon mittareista vai onko uudet piuhat vedettävä jostakin koneelta asti. Kone on merc.diesel.
Mittaristot
2
129
Vastaukset
- D-Tr 4.2
Onko sulla jokin D-Tronic malli? Siinä tapauksessa toiseen ohjauspisteeseen tuodaan samanlainen iso Quicksilver "jööti" moottorin sähköboksista kuin ensisijaiseen" ohjauspisteeseen. Ja siihen kytketään kaavioiden mukaisesti Quicks. -mittarit. Tämä kaikki maksaa... Mutta jos sulla on vanhempi moottorimalli, sitten en tiedä... pitää etsiä käsiin sen sähkökaaviot.
Mielestäni tuo varastaminen eli rinnallekytkentä ei onnistu. Silloin molemmat mittarit näyttää väärin.
Mullakin on yläohjaamossa vain kiekkamittari, mutten ole katsonut tarpeelliseksi tehdä tuota investointia. Onhan summeri olemassa, jos öljynpaine tai lämpötila "karkaa". Ja itse pystyn tuulilasista kurkottamalla vilkaisemaan ne- Dtr 4,2
Korrrjaan vielä - kyllä se "jööti" tulee jo kiekkamittaria varten, pitää vain investoida muihin Quicksilver mittareihin. Biltemat käyvät vain, jos lukemat skaalautuvat samalla tavalla kuin alkuperäiset anturiin nähden.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1087558
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1065286Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1163526Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p253491Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352554Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191876Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3551527Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961521Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311356Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?591349