Mistä voisi johtua kun välillä spagetin syömisen jälkeen tulee vatsa kipeäksi tai tuntuu siltä kuin vähän kurnisi kuin olisi nälkä? En ole mistään muusta ruoasta huomannut samanlaista kuin spagetista en muista että tulisi edes tavallisesta makaronista. Mistä voi johtua?
Spaghetti ja vatsakipu
5
5914
Vastaukset
- wilhelm---
mulla on sama homma, ihme juttu. Itsekkin haluaisin siihen selityksen.
Toinen on nuudelit niistä tulee sellainen pahoinvointi, että tekisi mieli oksentaa. Spagetista tosin tulee vain maha-kramppeja. Makaronina syön täysjyvä makaronia, siitä ei tule mitään huonoja seurauksia. - Anonyymi
Vanha tämä ketju,...mutta sama homma täällä. Lähes poikkeuksetta aina spagetin syönnin jälkeeen vatsaan tulee jonkun ajan päästä tosi ällöttävä olo. Vähän kuin nälkä mutta ei ihana sama vaan tuntuu tosi pahalle. Saman olen huomannut raan porkkanan ja omenan kohdalla tekevän, mutta ei aina. Hyvin epämiellyttävä tunne vatsassa joka tapauksessa on tuo juttu.
- Anonyymi
Onko varmasti ollut kypsää?
Jostain syystä raaka pasta ei ihmisille sovi. Mä oon kerran oksentanut ja olin tietoinen tämmösestä mahdollisuudesta, mutta aika skeptinen kyllä olin. Ylikypsä taas liisteröityy helposti, mutta tässä auttaa riittävä keitinveden suolaus ja tätäkin enemmän pastalajin valinta.
Monisairas - Anonyymi
Onko spagettia, mikä ois valmistettu durum-vehnästä, Se on vatsalle parempaa.
- Anonyymi
Minulla menee myös joka kerta spagettia syötyäni vatsa sekaisin. Muu pasta ei aiheuta samaa. Todella omituinen ilmiö.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut
Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/1851364Miettimisen aihetta.
Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.1231168- 70880
- 48874
Just nyt mä
En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman53790Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle
Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva49753- 53732
- 33702
- 60699
- 94673