Sunnuntaikännit

Aikaisin AaMUNA oli paha paha krapula. mutta alkaa elämä voittamaan kun päätin helpottaa oloani jatkamalla juomista. Muita sunnuntaijuoppoja?
Eilen oli kyllä hauskaa, naapuritkin varmaan kuuli että kuinka hauskaa :D
3291
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

jooooooo

Äänestä

Mulla oli mukavan tuntuinen miesystävä vähän aikaa mä hölmö löysin sen lähibaarista ja luulin vielä että nyt olen löytänyt elämäni miehen!
Lemppasin sen eilen koska lupasi mulle ettei asu siellä,
ja silti jatkuvasti istuu siellä,milloin milläkin verukkeella!
Sanoin sille vaan suoraan että mun tulevaisuus ei ole seurustella lähijuopon kanssa vaan haluan niin muita normaaleja asioita,niin nyt selittelee että kun sain syyn vaan jättää hänet!
No tavallaan totta sekin,sillä minä en halua viettää elämääni baarikärpäsen kanssa,jonka parhaat kaverit asuvat joka ilta samaisessa kälyisessä bubissa jossa heidän harrastukset pyörivät vain telkkarin,biljardin ja kaljalasin ääressä!
Joo ei kiitos tykkään niin paljon elämästä itsessään etten aio loppuelämääni viettää baarejen penkeillä!
Minä haluan jatkaa elämääni ilman päihteiden käyttäjää,
ja olen jo sen ikäinen nainen että haluan seurustella kunnollisen miehen kanssa,
enkä miehen jonka tärkein asia pyörii alkoholin ja biljardin ympärillä!
Ei kiitos!!!

Äänestä
  • Tsemiä, oikea asenne.
    Elämään kun mahtuu niiiin paljon muutakin.
    Minä sain täysin uuden elämän kun lemppasin melko täydellisesti alkoholisoituneen valehetlevan "jaskan" ulos.
    Alussa se on kun hyppy tyhjyyteen, mutta se tyhjiö täyttyy tosi pian.
    Nautin jopa yksinäisistä illoista, tiedän että ystäviä on, mutta joskus on ihan kivaa olla itsekseen kun ei tarvia miettiä missä se retku taas vetää salaa viinaksia ja missä kunnossa tulee takasin.
    Voin itse piipahtaa joskus lasillisella mutta ei mitään hinkua mennä sinne kantapaikkaan katsomaan örvellystä joka aste asteelta vaan paheni... kunnes loppui !

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


sönkkö xxx kirjoitti:

Aikaisin AaMUNA oli paha paha krapula. mutta alkaa elämä voittamaan kun päätin helpottaa oloani jatkamalla juomista. Muita sunnuntaijuoppoja?
Eilen oli kyllä hauskaa, naapuritkin varmaan kuuli että kuinka hauskaa :D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu