työkkäriin ei kannata soittaa

kallista puuhaa

jos teidät on määrätty soittamaan työkkäriin niin muistakaa että soittamisessa on käytössä viidennen tason hinta luokitus eli soittaminen ja jonottaminen on todella kallista. itse jouduin soittamaan työkkäriin muutamia kertoja kuukaudessa ja puh hinnoiksi tuli yhteensä yli 10 euroa. kannattaa siis antaa heidän soittaa teille eli jättää soittopyyntö.

3

89

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • näin on tosi

      Ei todellakaan kannata ainakaan ellei pysty äänittämään puhelua. Työkkärin kanssa asioidessa on muistettava se että asiakas on aina väärässä. Periaatteessa puhelimen omistaminen ei ole Suomessa pakollista, ainakaan vielä. Jos pakottavat soittamaan työkkäriin niin kannattaa kysyä mihin lakiin tuo soittopakko perustuu, tietääkseni ei mihinkään. Jos ilmoittavat jonkun lain tuosta soittopakosta niin laki, pykälä ja momentti talteen ja sitten sen voi kertoa tällä keskustelupalstalla, minua kovasti kiinnostaa tuollainen.

    • Raha ei haise

      Fatan, sosiaalitoimiston kannattaa tehdä samoin, alkaa tekemään bisnestä sillä kun asiakkaat sinne soittavat. Samoin tietysti Kelakin, köyhiltä rahat pois!

    • 252531

      maksakoo vaikka mitä,,, riittää ku kerran vuoteen soittaa... mitä sillä on välii ku saa olla vapaa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1987
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      1021
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      872
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      261
      757
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      65
      749
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      12
      721
    7. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      685
    8. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      83
      680
    9. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      666
    10. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      208
      663
    Aihe