Kyllä tämä ujous on aika vakava omalla kohdalla ja nimenomaan naisille puhuttaessa.
Tulipahan tämäkin ilmi työpaikalla pari päivää sitten, kun meinasin kysyä yhdeltä viimevuonna samassa työpaikassa olleelta kesätytöltä hänen työsopimuksista. Kyseessä on kumminkin erittäin nätti suomalais neitonen.
Vuoron alussa olin päättänyt kysyä asiasta ja oli niitä tilanteita jossa olisin voinut kysyä, mutta ei kertakaikkiaan saannu sitä kysymystä esitettyä. Oli semmoinenkin tilanne, että istuimme aivan vierivieren ja meinasin jo suun avata, mutta jotenkin ujous vei voiton.
Viimein sitten 7 tuntia töissä olemisen jälkeen sain kysyttyä asiasta ja sain vastauksen kysymääni. Oli kyllä kovan itsekamppailun takana, että sain avattuani suuni. Sain kyllä hänen nauramaankin päivän päätteeksi. Mikä sinäänsä sai itsellekin hyvän mielen, kun kotia lähdin.
Tämä neitonen on kyllä erittäin urheilullinen ja sosiaalinen. Eli aikalailla vastakohtani.
Onhan tämä ujous ollut jo tiedossa, mutta en arvannut sen näin paha olevan.
Mr_freeze 21
Tämä alkaa jo huolestuttaa
2
282
Vastaukset
- Noniin!
Hienoa!
Kovasta sisäisestä kamppailusta huolimatta päätit puhua tytölle(parempi liian myöhään kuin ollenkaan) ja sait hänet nauramaankin.
Seuraava askelhan on luonnollisesti se, että ujostelustasi ja jännittelystäsi huolimatta pyydät neitokaisen kahville... ja itse tarjoudut maksamaan kaiken.
Teothan merkitsevät enemmäin kuin sanat.- 32vpaskakasa
Hienoa tosiaan, että otit itseäsi niskasta kiinni ja sait juteltua tytölle. Toivottavasti saat pyydettyä tytön seuraavaksi vaikka ulos. Ittellä on ujona ollut noissa kyllä huono onni tai ehkä lärvä on vaan niin ruma. Kyllä on joutunut rohkeutta keräämään, että on saanut jotain sanottua. Tytöt ovat myös hymyilleet ja kikatelleet jne. mutta eipä kukaan ole koskaan kahville lähtenyt.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1794183"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?892740Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am1322219Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p782186- 192021
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.2519586 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark41815Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251783- 831777
Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m201763