Tarjoustalossa ei mainostarjoukset pelaa

Aina sama

Mikä siinä on ettei Länsikeskuksen Tarjlustalosta koskaan löydy mainospostin tarjoustuotteita. Tarjouskahveja sieltä ei ole ikinä löytynyt, sen sijaan viereiseltä hyllystä kyllä niitä kalliimpia isoin hintaplakaatein. Nyt päätin ehtiä ostamaan tänään tarjoukseen tulleen Kingstonin 16Gb:n USB-muistin 9,95 euroa. No eihän niitä ollut ensimmäisenä tarjouspäivänäkään, eikä takuulla ole tulossakaan aiemman perusteella. Tarjoustuotteita ei koskan löydä kyseisestä liikkeestä. Ei taida myymälän tuotevastaava olla tehtäviensä tasalla. Itse olisin antanut potkut jo aikaa sitten, ja aivan varmaan valituksia tarjousten puuttumisesta satelee. Täysin paska liike, jonka toimintaan olen totaalisen kyllästynyt. En enää jalallani astu. Myymälän muutoksen jälkeen mennyt pahasti alamäkeä.

9

297

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • OnniRonni

      Itsekin kävin katsomassa tuota Kingstonin 16 GB muistitikkua (-50%) 9,95 € Länkkärin Tarjoustalosta, eikä taaskaan löytynyt. Samaa mieltä että tuolta ei koskaan löydy mainosten tarjoustuotteita. Kyösti Kakkonenkin luopui Tokmannin omistuksesta, huomasi varmaan ettei myymälät pelitä.

    • Naurattaa koko sakki

      Yleisesti surkein henkilökunta, Tarjoustalo
      http://keskustelu.suomi24.fi/node/10070704

      Missähän liikkeessä olisi vielä laiskempi ja osaamattomampi henkilökunta kuin Tarjoustaloissa.
      Onkohan ne kaikki tukityöllistettyjä vai miksi he eivät osaa käyttää kassaa, eivät tiedä missä on tuotteet ja ovat niin hitaita, että vaikuttavat päihtyneiltä.

      Miten voi sitten odottaa että tarjoustuotteita olisi muistettu tilata, sijoittaa hyllyyn ja vielä laittaa tarjoushinnat näkyviin? Jokainen kauppa vaatii tarkan isännän eli kauppiaan, epäpätevä myymälähenkilökunta sössii kaiken.
      Muistan joskus kun Tarjoustalo/Valintatalo oli vielä halpa ja tuotteita löytyi. Vältän nykyään liikettä, tulee vain turhia ajokilometrejä.

      • Ö-myymälä

        Jos edes hinnat olisivat edullisempia kuin muilla niin ymmärtäisi että palkataan ö-luokan henkilökuntaa minimipalkalla. Mutta tämä Länkkärin Tarjoustalokin juuri uusittiin ja hinnat on Prismojen ja K-kauppojen tasoa. Ainoastaan tarjoustuotteet olisivat edullisempia, mutta kun niitä ei koskaan löydy hyllyistä. Saahan sieltä erikseen tarjouksesta valittamalla Tarjoustalon Tarjoustakuu kupongin, jolla voi kuukauden aikana hakea vastaavan tuotteen tarjoushintaan ja saa -5%:n alennuksen yhdestä valitsemastasi tuotteesta (ei koske olut, tupakka- tai Veikkauksen tuotteita). Vastaavaa tuotetta vaan ei tahdo enää tulla myyntiin kuukauden sisään, kun sitä ei ole alkuunkaan tilattu. Tämä koskee ainakin tietotekniikkatuotteita, vaikkapa mainittuja USB-muisttikkuja.


    • ohittaja

      Joka viikko mainospostissa mainostetaan edullisia USB-muistitikkuja tarjouksessa Tarjoustalossa, mutta Länsikeskuksen liikkeessä en koskaan näitä mainostuotteita ole löytänyt, meni sitten tarjouksen ensimmäisen päivän aamuna tai myöhemmin. Sen sijaan normihintaisia puolet kalliimpia muistikkuja kyllä löytyy aina. Myöskään tarjouskahvia suodatusjauhettuna en ole koskaan kyseisestä puljusta löytänyt, pannukahvia ja muita merkkejä kyllä. Tämä on jo selvää huijaamista. Bensakuluihin on palanut pitkä penni, maksaako Tarjoustalo kulut?
      No enää en huijausmainoksiin usko, vaan jätät kiltisti koko huijarikaupan väliin. Eihän sen hinnatkaan ole enää edullisempia kuin kaupoissa jossa tuotteita löytyy ja palvelu pelaa.

    • Matti&Töppö

      Älkää nyt höpiskö joutavia!Ei turussa ole muuta tärkeää kuin TORIPARKKI!

    • ai jaa.

      Toistaiseksi olen kyllä itse saanut ne tarjoustavarat, joita ole mennyt hakemaan. Eilenkin sain kahvipaketin ja hyttysmyrkyn, joita mainostivat.

      Siksi toisekseen, onhan Myllyssä se toinen TOK-liike eli mikäs se taas olikaan, se, se pikkanen siellä stadiumin päässä.

      Joo, kerran ei ollut kahvia tarjoustalossa tarjolla, mutta olinkin lukenut mainoksen toisen paikkakunnan lehdestä, että taisi olla sitten vain heidän seudullaan.

      Juu, ja jos sulla on auto tai seutulippu, mene Maskuun.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      94
      4233
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3213
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2340
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1358
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      949
    6. 136
      936
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      894
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      832
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      786
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      770
    Aihe