Oon 14v enkä voi ostaa minee ite, no äiti ei suostu ostamaan visa electronilla ku siihen pitää laittaa kortin numero. se pelkää et tulee huijatuks tai jotain.. no toinen vaihtoehto maksutapa on nordea. jos ostaa nordea tavalla, nii tuleeko siihen se verkkopankin sivu et voi maksaa jne?? vai pitääks silläki tavalla maksaes vaa laittaa joku kortin numero.. auttakaa tyhmää.
Minecraftin osto ongelmat äidin takia-.- AUTTAKAA !
8
548
Vastaukset
- terrrska
ota äiitis kortti ja maksa ei se huomaa että jos sen tililtä on kadonnut 20 e
- jhhgr
ostaa käytettynä vaiks huuto.netistä ni voi maksaa suoraan tililt. esim täs on yks tosi halpa http://www.huuto.net/kohteet/minecraft-account/240224122
- ehkäpä kumminkin
Olipas lapsellinen vinkki.. ei kannata toimia noin, vaan ehdota äidille että tutustuu verkon tietoturva-asioihin..
- fgr
lol terrrska!
- kannattais
Se kortin numeron laittaminen nettiin on aivan turvallista. Miunkin äiti epäili sitä ennen kuin kuuli että joku oli tilannut sillä tavalla jopa ulkomailta. Pääsee helpommalla.
- htgh
biofghfsgihbfdgibsihgsrphirhosiporht
- EttäSillee
No vittu varmaan munki äiti on sit hujattu aikoi sitte jos muka minecraft.net huijaa :O
- eräsPelailija
Minecraft on nykyisin Microsoftin omistama firma, joten jos rohkenet käyttää Windowsia niin uskoisin että silloin myös Minecraftin maksaa. Eli luotatko Microsoftiin vai et :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17322269Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant749486Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.297470Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va806315SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1825950Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot344966HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1084620Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1014376Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo862049Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k791345