masentavampaa

onko mitään

kuin herätä keskikesällä harmaaseen vesisateeseen ja tajuta, että se kauan odotettu ja kaivattu kesä on kohta takana, eikä mitään kesää koskaan tullutkaan. Onks tää nyt sama kuin odottaisi rakkautta ja sit kun menee treffeille ei se miltään tuntunutkaan.

5

115

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • cheer up

      Kesähän on vasta alussa ja tuo sadekin piristää raikkaudellaan, pää pystyyn ja lenkille :)

    • senkun

      menet vaan tuohon tuulee ja tuiskuun ja sateeseen raikastumaan minä jään masentelemaan menetettyä kesää :(

    • joskus toiveet

      ja todellisuus on kaukana toisistaan. Sitten täytyy vain yrittää katsoa sitä todellisuutta vähän tarkemmin, jospa siellä kuitenkin olis jotain kaunista ja tärkeää.

      • ihmiset on

        aina yrittäneet uskotella, että elämässä löytyy jotain kaunista ja tärkeää. Joo niin varmasti joillekin löytyykin, mutta toisille ei löydy kuin kasan alta aina sitä samaa paskaa, jota ihmetellä ja pyöritellä päivästä toiseen.


      • joskus toiveet
        ihmiset on kirjoitti:

        aina yrittäneet uskotella, että elämässä löytyy jotain kaunista ja tärkeää. Joo niin varmasti joillekin löytyykin, mutta toisille ei löydy kuin kasan alta aina sitä samaa paskaa, jota ihmetellä ja pyöritellä päivästä toiseen.

        olen pahoillani, jos näin on, mutta aina tulee uusia päiviä, huomenna, ensi viikolla, tai ensi vuonna voi olla jo paljon paremmin. Jos luovutat ja näet vain pelkkää paskaa ympärilläsi, niin sitä se sitten onkin valitettavasti.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      91
      5906
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      80
      4772
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      93
      3001
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      26
      2780
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      25
      2046
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1496
    7. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      335
      1047
    8. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      85
      1018
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      125
      950
    10. Eihän se tietysti minulle kuulu

      Mies, mutta missä olet? 🤨 😠
      Ikävä
      48
      754
    Aihe