Kiinteistövälittäjää kerrakseen

Me vedättäjät

Valitkaa tarkoin ketä otatte välittäjäksi kun myytte asuntoanne.
Itse luulin päätyneeni hyvään välittäjään. Aluksi tuntui innostuneelta, mutta senjälkeen kun nimet olivat paperissa tyyli muuttui.
Ensiin unohdettiin laittaa asunto firman omille kotisivuille, kyseltyäni miksi ei ole , vastaus oli, että olivat unohtaneet vaikka kaksi kuukautta oli kulunut, just.

Seuraavaksi sain alkaa painostamaan, että päivittäisivät ulkokuvat, olivat alku keväästä ja tontti näytti kuin olisi ydinsodan jälkeen, puut vailla lehtiä, vaikka eletään jo kesäkuuta, lupasivat käydä ottamassa kesäisemmät kuvat.

Lupailivat ilmoittelevansa suurimmissa sekä paikallislehdissä säännöllisesti.
No, eivät ole paljoa ilmoitelleet, syitä olivat: unohdus,vapaapäivät,äkillinen sairaus jne.

Haluaisin aktiivisempaa otetta myyntiin, mutta näillä tuntuu olevan harrastuspohjalla koko homma ja paras myyntiaika valuu hukkaan (on vielä jäljellä 2 kk).
Haluaisin irtisanoa koko sopimuksen, mutta se ei kuulemma käy.
Mielestäni tässä on aika monta syytä sopimusrikkomukseen.

1

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kaverilla tuli kaksi myyjää paikalle. Oli nuorehko nainen, joka oli aloittelemassa myyjänuraa ja kokenut ja pätevän oloinen keski-ikäinen mies, joka oli sen verran pätevä myyjä, että nimet olivat paperissa alta puolen tunnin. Antoivat ymmärtää, että hoitavat myyntiä yhdessä.

      Se olikin viimeinen kerta kun miestä paikalla näkyi.

      Kaverin kämppä edelleen myymättä. Kiinnostuneita oli, mutta välittäjä onnistui karkoittamaan. Kehoitin myymään seuraavan kerran itse. Voi vaikka laskea pyyntiä kymppitonnilla, kun ei mene välityspalkkiota. :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      94
      4233
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3213
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2340
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1358
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      949
    6. 136
      936
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      894
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      832
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      786
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      770
    Aihe