Lisää faktaa

3132
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hovioikeus katsoi Alpo Rusin tapauksessa valtion olevan korvausvastuussa tietovuodon ja oikeusnimisteri Johannes Koskinen (SDP) antaman haastattelulausuman johdosta. Lasku henkisen kärsimyksen aiheuttamisesta taisi olla 100000 euroa eikä valtio ole perinyt rahojaan SDP:n kansanedustajalta vaikka me tavalliset ihmiset joudumme korvaamaan vahingossa tai tahallaan aiheuttamamme vahingot.

Alpo Rusi ja lääkräi Kauppinen pystyvät puolustamaan itseään viranhaltijoiden mielivaltaa vastaan toisin kuin moni tavallinen kouluttamaton ihminen.

Äänestä

Kyllä perättömistä lausumista voi uhri saada korvauksia.
Ei se ole mitään uutta,oli asia mikä hyvänsä.

Äänestä

Muijan entinen ukko se on kova poika ilmotteleemaan perättömiä.
Kateudesta vihriänä se tuunaa ilimotuksia,mutta aina saa pitkän nokan.
Sille tielle jos lähtiää,että alakaa toesesista perättömiä ilimottamaan,se on pitkä karu tie helevettiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


:) kirjoitti:

http://www.huosta.fi/asia1011.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu