Apuuwa ideoita viisaammilta rumaan pihaan!!?

opiskelijaaa

Asun vuokra kämpässä johon kuuluu pieni piha. Edellinen asukas kertoi että ei saanut nurmikkoa kasvamaan. Itse olen todella surkea ja laiska viherpeukalo. Olen yrittänyt istuttaa joitain pieniä kasveja jotka kissat ovat sitten syöneet. Onko kellään ideaa pihaan josta sieltä täältä kasvaa sammalta ja joitain muita pieniä kasveja, muuten piha on ruma, multainen. Haluisin jonkun helpon ja halvan tavan saada pihasta kunnollisen näköisen. Apuuwa!!

1

138

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Poltinkarva

      Kalkitsemalla ja lannoittamalla saa nurmikon kasvamaan ainakin joten kuten. Jos on nuuka, niin lannoitteena voi käyttää pollenkakkaa. Kyseistä tuotetta voi saada ilmaiseksi. Tosin hajuhaitta on otettava huomioon.
      Jos Sinulla on sukulaisia tai tuttuja, joilla on maaomaisuutta, niin luonnosta voi hakea yleisesti esiintyviä kasveja. Myös nurmikkokasveja kuten röllejä, nataa, ja nurmikkoja sekä valkoapilaa voi siirtää sadepäivänä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      73
      843
    2. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      698
    3. 35
      567
    4. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      40
      565
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      46
      560
    6. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      29
      552
    7. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      31
      540
    8. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      50
      520
    9. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      34
      517
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      35
      454
    Aihe