Nää lääkkeet tuhoaa mut

näin on
10167
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Pitää malttaa odottaa niiden vaikusta. Ne aluksi väsyttävät. Jos nyt puhut mielialalääkkeistä yms...

Äänestä

Lääkkeillä on sivuvaikutukset ja ne voivat todellakin tuhota ihmisen. Jos ei voi ilmankaan olla, se on hyväksyttävä! Moni menettää työkykynsä lääkkeiden vuoksi ja jäävät eläkkeelle

Äänestä

Voi kulta, saisinpa olla tukenasi!

Äänestä

Ne lääkkeet sua tuhoa, vaan sinä itse. Huom! SSRI lääkkeiden kanssa on syytä välttää alkoholia, koska alkoholi tuhoaa niiden vaikutuksen, elikkä lääkkeestä ei silloin ole mitään hyötyä. Rauhottavissa kolmiolääkkeissä taas alkoholi lisää niiden vaikutusta.

Siksi esim. alkoholisteille näistä SSRI masennuslääkkeistä ei ole apua, koska he juovat jatkuvasti ja näin ollen lääke ei auta. Sama, kun ei söisi lääkettä ollenkaan.

Äänestä
  • Kärsin masennukseni mieluummin livenä kun aloitan lääkkeet.

    Äänestä

  • ei lääkkeitä kirjoitti:

    Kärsin masennukseni mieluummin livenä kun aloitan lääkkeet.

    Pitkäaikainen masennus vaikuttaa myös aivojen toimintaan pysyvästi esim. oppimiskykyyn ja saattaa alkaa unohtelemaan kaikkea, että kyllä se kannattaa vaan hoidattaa pois, koska ei se aina ihan itsestään katoa.

    Äänestä

  • ei lääkkeitä kirjoitti:

    Kärsin masennukseni mieluummin livenä kun aloitan lääkkeet.

    minäpä valitsin lääkkeet, en halua kärsiä vaan tahdon elää..ja lievästi ikävöidä

    Äänestä

  • se selevä kirjoitti:

    Pitkäaikainen masennus vaikuttaa myös aivojen toimintaan pysyvästi esim. oppimiskykyyn ja saattaa alkaa unohtelemaan kaikkea, että kyllä se kannattaa vaan hoidattaa pois, koska ei se aina ihan itsestään katoa.

    En halua mitään lihottavia lääkeitä just olen pääsemässä kiloistani lopullisesti eroon.

    Äänestä

  • näin on! kirjoitti:

    En halua mitään lihottavia lääkeitä just olen pääsemässä kiloistani lopullisesti eroon.

    ne mitää lihota, itse laihduin 66-->50kg..kun nukun yöt enkä ravaa jääkaapilla, eikä tarvitse syödä suruun ja masikseen!

    Äänestä

Joo,ota serequelia 100 mg aina illoin...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nukkumaan ... kirjoitti:

näin on

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu