Kaikki kiinni. Bussit eivät kulje. Kai taksit sentään? Laivat seilaa,vaan miten sinne laivalle pääsee jos taksitkin on hakusessa. Minkä ikäistä porukkaa noilla laivoilla on? Entä ravintolat, oisko niistä ehkä jokin auki? Mukavaa Jussia kaikille! tv. Aikunen nainen, työn perässä tänne muuttanut.
Juhannus Jyväskylässä
Aikuinen nainen
6260
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Taksit kulkee, laivoilla en ole ollut joten en osaa sanoa millaista porukkaa. Joitakin ravintoloita on auki, muistaakseni ainakin Londonin mainoksen näin jossain lehdessä. Tanssilavoillekin (Hangan lava, Savio, Syvälahti) on kuljetuksia.
Mukavaa Jussia !
Aikuiselle naiselle varmasti kyllä löytyy tekemistä ja kaveri. Nykyisin voi esim. viettää laatuaikaa sataman laiturien päässä erilaisten leikkien muodossa, joskus jopa viranomaisten valvoessa turvallisuutta. Mikä sen hauskempaa kuin tikkuinen lauta paljasta ihoa vasten.
Mitä nuoret voivat tehdä jkl jussina? Onko esim k-puistossa paljon porukkaa?
No mene vaikka tuolta Vakiopaineesta kyselemään. Sieltä saat mitä vaan.
Aivan sama tilanne, työn perässä tänne vasta eksynyt.
Päätin lähteä vapaapäivän kunniaksi reppuretkeilemään sen verran reippaasti, ettei illalla enää tartte juhannusrientoja miettiä - jalat kylpyyn ja unta kaaliin. Ja retkellä makkaranuotio korvaa kokon :)
Laivoilla on kaikenikäistä porukkaa mukana. Siellä on mukavan rentoo meininkiä onhan kaikki 'samassa laivassa'. Omaa drinkkiä taskusesta voi napsia ja tarjoilu hyvine ruoka-annoksineen pelaa myös ainakin suomi-laivalla.Rhealla on myös ruokatarjoilua käsittääkseni. Hyvää Juhannusta Sulle 'aikuinen nainen'.