Surkea jääkkaappi kauppa.
Ostin jääkaapin ja olisin halunnut maksaa heti.
Notkeahko herra-myyjä halusi välttämättä hoitaa maksun Tuohen kautta. Tuloksena oli se, että lasku oli kaksinkertainen tiliotteessa. Menin myymälään ja halusin selvitystä asiaan. Naisihminen ihmetteli tapahtunutta, lisäksi hän oli nänyt tuplaantumisen heidän listoilaan tekemättä asialle mitään. Lisäksi vain ihmeteltiin moista tapahtumaa.
Ajoin 50 kilometiä oikaistakseni asian ilman edes anteeksipyyntöä.
Olkaa tarkaavaisia!
Vista-Visio
5
1909
Vastaukset
- tarkkana oltava
Jaa-ah, tapahtuukohan tuollaista muidenkin tuotteiden kohdalla?
- ViisasMiesMeidänIsiO
Tuohi on kusetusta, samoin VistaVisio tätänykyä. Ennen oli asiat paremmin kuin Rauno hoisi hommaa, nykyään hänen nokkava tyttärensä! :/
- pakastinkaappi
Meillä ainakin palvelu pelannut. Omistipa firman kuka tahtoo, niin myyjät entiset ja hyvin palveluhenkisiä. Kauppa on lähellä ja kuljetukset saa järjestymään nopealla aikataululla, mikä myös pitää. Ainoa mikä on harmi, on kodinkonemerkkien vähyys, eli kaikkea ei ole saatavilla.
- 4+12=?
Olen tyytyväinen. Toimitus pelaa ja hinnat ovat kohdallaan. Kiitos.
- olli16
ei se muten oliskaan kertaalleen mennyt KONKURSSIIN!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista857445- 965384
- 2574585
- 444485
- 623247
- 492675
Olet oikeasti ollut
Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.222348Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit
Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘292322- 492303
- 412174