Kerron hieman itsestäni. Eli olen päihderiippuvainen ja erittäin tietoinen sairaudesta. Mutta ongelmana mulla on se,että en saa addiktiotani kuriin vaikka todella tahdon! Olen 34 v. mies ja olen 3 kertaa käynyt minnesota-hoidon ja aina aloitan uudestaan käyttämisen tai juomisen ja minulla on myös pitkä AA- taival mutta ei!, mulla on myös paha tapa nussia kaikkea mikä liikkuu ja on nainen. Ja niinkuin moni kuvitella voi tämä asetelma on helvetin raskasta.
Nyt olen tullut jotenkin pääte pisteeseen ja mietin oikeasti, Että mitä teen vielä, en ruikuta ite olen tööttini hihaan pukannut ja juomani kurkkuun kaatanut ja kaatoni hankkinut!
Mutta nyt ajattelen,että vielä kun olen jotenkin kondiksessa ja hyvä duuni yms, naiseni on raskaana jne.. niin annako mä nyt mennä kaiken ja katson jäänkö henkiin vai onko jotain ihme mun kohdalla?
Olen kuullut,että kaltaiseni kulkevat loppuun asti ja eivät selviä koskaan...
Kemikaaleilla ei ole väliä mutta kerron sen takia,että toiset on vahvempia ja tuhoa ihmisen nopeampaa. Eli mulla on peruspäihde alkoholi,Subutex IV, Amfetamiini IV, Bentsot, melkein kaikki kipulääkkeet, paukku vierotuksiin ja uutena tulokkaana metyylifenidaatti pommina ja IV.
Olen Addikti
olen addikti
1
297
Vastaukset
- eitarviijuua
ajattele, että enää sun ei tarvi juoda, kun oot jo kaiken kokenut ja kokeillut. Ei tarvii.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I1553550Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk843038Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva852515Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro442409Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?662349Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja
Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,202325Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1322294Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1522185Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville341825Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.121756