Kumpi lounge Helsingissä?

Schengenlennoilla näyttäisi bisnesluokassa olevan kaksi loungevaihtoehtoa, finnair lounge ja lounge 2, jos nyt finskin loungesivut pitävät paikkaansa.

Kumpi parempi?

En tosiaan näistä tiedä kun aiemmin lennellyt sasilla/blue1:llä ja heillä oma sasin loungensa hki-vantaalla..
3679
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kokemuksesta voin sanoa että syvältä molemmat. Kannattaa jatkossakin vaan lennellä SASilla. Mut kysymykseen vastaus lienee 2. Tämäkin nyt tosin on kuin pitäisi valita joko kuppa vai tippuri.

Äänestä
  • Eikös tuo Lounge 2 ole Gateway Tower Lounge. Itse kyseisessä loungessa kymmeniä kertoja istuneena en näe suurtakaan eroa SAS/Lufthansan loungeen T1:ssä. Suurinpiirtein samat ruokatarjoilut ja juomat. SAS/Lufthansalla useampi nettipääte, mut ei esim printtausmahdollisuutta. Gateway Tower Lounge sai myös muutama vuosi sitten Highly Commended palkinnon Priority Passilta. Alkuperäselle kysyjälle ohjeeksi et käy tsekkaamassa molemmat lounget.

    Äänestä

  • Ohhoh, aika paksua.

    Se ilmeisesti Lounge 2 on se ensimmäinen portaiden yläpäässä, pienempi, joskus vähemmän ihmisiä, siisti.

    Finnair Lounge on suurempi, tyylikäs, tarjoilu tosin vähän niukkaa, muistetaan kuitenkin että ollaan Schengen-alueella eli menettelee. Tässä pari linkkiä siihen loungeen:

    http://www.flickr.com/photos/mrtang/5698528227/in/photostream/
    http://www.pallontallaajat.net/pt3/artikkelit/lohoilya-loungessa-finnair

    Ja jos valita pitää, niin ensin Finnair Loungeen ja jos paljon porukkaa niin siihen Lounge 2:een. Jos en ole sekoittanut loungeja, niin suosittelen juuri päinvastoin kuin tuo sukupuolitautikirjoittelija.

    Eivätkä ne todellakaan ole syvältä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


sdfsdfdfdfdfdfdfdfdf kirjoitti:

Schengenlennoilla näyttäisi bisnesluokassa olevan kaksi loungevaihtoehtoa, finnair lounge ja lounge 2, jos nyt finskin loungesivut pitävät paikkaansa.

Kumpi parempi?

En tosiaan näistä tiedä kun aiemmin lennellyt sasilla/blue1:llä ja heillä oma sasin loungensa hki-vantaalla..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu