Kumisaapassankari

Kuka on tämä miekkonen, joka sotkee fillarillaan säällä kuin säällä kummarit jalassa. Hän on varmaankin 50 plus, hoikka, pitkä, hiukset takussa...en usko, että humalassa. Koskaan en ole kuullut mitään hänen puhuvan.
9247
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Pysäytä hänet seurravalla kerralla havaittuasi hänet liikkuvan lähistölläsi.
Kerrot olevasi hänestä kiinnostunut ja haluaisit tutustua häneen paremmin.

Yksinkertaista, eikö vain!

Äänestä

Varmaan joku demari.

Äänestä

Kyseessä on tietenkin demareiden "silmät ja korvat" agentti punainen, joka raportoi suoraan päivi lipposelle milloin on sopiva rako pitää rasismimarssi tms jotta saadaan naama lehteen.

Äänestä

Onkohan vaalea kaveri ja asuu porkassa päin? Hänet näkee usein Pick n Payssa. Jotenkin yksinäisen ja eksyneen oloinen. Tarkoitatkohan samaa miestä?

Äänestä
  • Ilmeisesti sama. Ko. liikkeessä olen hänet nähnyt ja joskus ruoka centterissä. joskus pyöräili sellaisen laihahkon naisen kanssa perätysten - suunnilleen saman ikäisiä ja hieman outoja.nainen on toejoelta.

    Äänestä

on se nypperkele jossei saa polkupyäräl ajel kumisaappaat jalas, ilman et joku tanan hinttari on kyselemäs perrää

Äänestä

Haittaako henkilö jotenkin elämääsi?
Antaa toisen olla niin kuin on, kunhan ei tee toisille pahaa...

Äänestä

Kumpi kyseistä kysyjää kiinnostaa enempi kumisaappaat vai mies ?Jos molemmat niin olet kumi fetissi.

Äänestä

Kyseessä varmaan se oranssisella fillarilla sotkeva mies? Joskus siltä kysyin, pick n payn edessä, että onko rikkoa vitosta kolikoiksi, että saan ostoskärryn... Vastasi vain häh, häh, häh! Tosi vähä sanainen tuntuu olevan ja varmaan myös harmiton. Ne kumisaappaat jalassa hämmästyttää, on sitten ilman lämpötila 25 tai -25. Aina kulkee isot kumisaappaat jalassa ja yksin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ad vance kirjoitti:

Kuka on tämä miekkonen, joka sotkee fillarillaan säällä kuin säällä kummarit jalassa. Hän on varmaankin 50 plus, hoikka, pitkä, hiukset takussa...en usko, että humalassa. Koskaan en ole kuullut mitään hänen puhuvan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu