Savua koneessa

http://avherald.com/h?article=4517bd73&opt=512

Matkustamossa näkyvästi savua ja haju ohjaamossa, kone alas ja nyt selvitellään.

Miksei tätä laiteta Ilta-Sanonien tai Iltalehden lööppeihin nettiin? "Karmea onnettumuus todella lähellä! - Matkustajat itkivät paniikissa!"
3234
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Savua sulla on korvien välissä!

Äänestä
  • Mitä tarkoitat? Uutinen on todellinen. Ja miksiköhän kotimainen kaunalehdistö ei laita SAS:n savuavaa konetta lööppeihin? Miksiköhän. Eräiden muiden yhtiöiden (lue: erään muun yhtiön) parin tunnin viivästykset ovat "läheltä-piti-katastrofeja" jne.

    Pitääkö tämä tulkita niin, että keltaisen "lehdistön" mielestä savu kuuluukin SAS:n koneiden ominaisuuksiin?

    Mutta kerro toki, mitä Sinä tarkoitit.

    Äänestä

Luulisin että kysessä on ttyyppi Finnairilta pelottelemassa Blue1:n asiakkaita siirtymään finnairiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ounou!!! kirjoitti:

http://avherald.com/h?article=4517bd73&opt=512

Matkustamossa näkyvästi savua ja haju ohjaamossa, kone alas ja nyt selvitellään.

Miksei tätä laiteta Ilta-Sanonien tai Iltalehden lööppeihin nettiin? "Karmea onnettumuus todella lähellä! - Matkustajat itkivät paniikissa!"

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu