Kertokaa kokemuksia, hyviä ja heikkoja puolia, kumpi kannattais ostaa?
SAMSUNG GALAXY S3 VAI NOKIA E7
whatshouldido
17311
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
E7 on 2 vuotta vanha malli ja Galaxy S3 ihan uusi. Kannattas vertailla samanikäisiä. Osta uudempi Nokialainen tai tuo Samsung.
Samsung Galaxy S III:ea ei voi edes verrata noihin Nokian E7 tai Lumia malleihin, ei edes Samsung Galaxy S II:a. Jos tarkoitus ostaa Galaxy S Plus niin ollaan samalla tasolla, tosin Galaxyn ominaisuudet hakkaa silti Lumiat.
no ei varmaa kannata jos ei muut kiinnosta....typerä kommentti, luuletko että huvikseni kyselen tuommosela ikäerola olevista puhelimistta jos kiinnostais joku uuempi nokialaine
On noilla tietysti ikäeroakin, mutta ne ovat ne muutenkin täysin erilaisia. E7 maksaa lisäksi vain puolet SGS3:sta.
Käytännössä jos kirjoitat paljon sähköposteja ja sms:iä, niin kunnon näppäimistö toimii paremmin. Jos pelit ja videoiden tihrustaminen eivät ole kiinnostava alue, niin E7:lla pärjää ihan hyvin.
Itsellä on Lumia 900 ja Samsung Galaxy S3 ja molemmissa jää hieman kaipaamaan kunnon näppäimistöä. Jos saa kiksejä jatkuvasta säätämisestä, niin SGS3 ja jos haluaa vain käyttää niin E7.
Oliks tää Joku VITSI :D
Ei voi puha samana päivänä..
Jos tänään puhutaan Galxy S3 On huippu puhelin joka suhteen!
ainoo miinus että hintaahan sillä on :(
Niin että noita toisia sai kolme...
suomesa suurimmalla osalla asenneongelma, esim buahahah. jos kysyn huonoja ja hyviä puolia ja kokemuksia, tullaan sanomaa että et voi verrata nuita, voinhan ku vertaan vaan menemään! en oo pyytäöny muutaku kokemuksia ja huonoja ja hyviä puolia, on se nii pirun vaikiaa näile suomalaisile tehä se mitä pyyetää, aina pittää vikistä ja valittaa
eihän noi ole edes vartailukelpoisia,sgs3 rinnalle pitäis panna joku htc one x tms tai nokialaisista joku lumia 900, jos haluat halpuutta ja huonompaa netti ym käyttökokemusta kokemusta osta e7 sillä ei sen osto huono juttu ole mutta ominaisuuksista pitää tinkiä rajusti
samsung
ei se oo teiä tehtävä vertailla, kuulkaapa kaikki, unohtakkaa koko helekatin homma! ärsyttää ku ei voi mitään kysyä keltää ko saa tämmöstä paskaa vaa vastaukseksi
kuumakalle 3
http://www.mobiiliblogi.com/2012/06/24/galaxy-s-iii-karsii-kuumenemisongelmista-samsung-tutkii-asiaa/
Tätä siitä seuraa kun tungetaan vaan kauhealla kiireellä sen enempiä suunnittelematta komponentit luuriin ja pistetään myyntiin...Tyypillistä samsungia, huihai laatua priiman hinnalla.
Eipä ainakaan minulla ole vielä SGS3 kuumentunut noinkaa pahasti edes latauksessa..
Lumia 900, se on luokkansa paras ja sillä voi tehdä jopa töitä eikä vaan pelailla merkityksettömiä pelejä.
Jos kuulokkeilla kuuntelee musiikkia niin S3 ehdottomasti.
http://jonchoo.blogspot.fi/2012/05/samsung-galaxy-s3-contains-wolfson-dac.html
Totta tuo.EISA-palkittu,oli tuo Samsung Galaxy S. Nyt on SGS III ja mahtava kuunnella musiikkia ja hyvä soundi.
Matkapuhelimeksi on kohtuuhyvä äänenlaatu, mutta ei yhtä puhdas ja erottelukykyinen kuin hifi-tasoisissa laitteissa. SGS3:ssa kuitenkin on Wolfsonin low power audio hub, jossa THD ja IMD säröä on 10-kertaiset määrät verrattuna 100-200€ hifilaitteisiin, joissa on erilliset DA-muuntimet ja op-ampit (esim. wolfsonin, burr-brownin tai vastaavan valmistamat komponentit).