Huom! Varnaan matkustavat. Paikallinen koiratarha lakkautetaan. Yhdelle koiralle olisi koti Suomesta jos joku vain toisi sen koneessa. Siis koirat matkustavat ruumassa, matkustaja on vain koiran haltija matkan ajan. Jos joku voi auttaa, ottakaa yht!
Koiratarhan porukka puhuu englantia mutta voin toimia tulkkina tarvittaessa.
koirapakolaisetgmail.com
Pelasta koira Varnasta!
7
347
Vastaukset
- Bobbylle koti
siis osoite on: [email protected]
- Älä tuo koiraa
Älä missään nimessä tuo koiraa ulkomailta, varsinkaan Bulgariasta. Mistä tiedät onko se rokotettu ja terve. Koirat kantavat loisia ja levittävät niitä luontoon ja luonnonantimien, metsämarjojen mukana loiset joutuvat ihmiseen. Loistartunta voi olla kohtalokas. Koiran tuominen ulkomailta on vastuutonta.
Bulgariassa on paljon kaupunkien kaduilla yms. juoksentelevia villikoiria. Mistä tiedät tekeekö joku kaupaa kiinniotetuilla villikoirilla! Vastikään sattui tapaus, josta kerrottiin Suomenkin tiedoitusvälineissä. Sofiassa vanha professori joutui villikoiralauman hyökkäyksen kohteeksi. Koirat raatelivat miehen niin pahasti, että hän koki tuskaisan kuoleman muutaman päivän päästä. - wolfwoman
Noh noh, kaikkea ei pidä yleistää kuitenkaan !! Itselläni on tuotu koira just siltä tarhasta ja se on rokotettu ja madotettu ja kiltimpää ja kuuliaisempaa koiraa saa etsiä! JA eihän se pääse Suomeen jos siltä ei löydy rokotustodistusta !!!
Jotain rajaa kuitenkin!! - Stop tykkänään
On järjetöntä ja täysin vastuutonta kotimaisen koirapopulaation kannalta rahdata kulkukoiria ja vastaavia Suomeen muista maista. Eläinrakkautta voi osoittaa muillakin tavoilla kuin ylläpitämällä ulkomaisten pentutehtaiden toimintaa. Voiko helpompaa eläinsairauksien levittämistapaa enää löytää?
- fsad
Kyllä niitä kodittomia lemmikkejä on täällä suomessakin vaikka kuinka, että jos aloitettaisiin vaikka se maailman pelastaminen täältä omista nurkista, ettei suurta määrää lemmikkejä lopeteta?
- turhaa vouhkoa
fsad kirjoitti:
Kyllä niitä kodittomia lemmikkejä on täällä suomessakin vaikka kuinka, että jos aloitettaisiin vaikka se maailman pelastaminen täältä omista nurkista, ettei suurta määrää lemmikkejä lopeteta?
Ei kiinnosta nuo vouhkaus vastaukset, pysyttäisikö aloittajan aiheessa?
- fgsfd
turhaa vouhkoa kirjoitti:
Ei kiinnosta nuo vouhkaus vastaukset, pysyttäisikö aloittajan aiheessa?
Ei. Koska ei ole mitään järkeä rahdata koiria bulgariasta, kun suomessakin moni hylätty koira etsii kotia!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?927200Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit277129Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1216765Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta
Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t646285Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik975618Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t35564Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455434Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa655275Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus435148Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274656