Mun on sua H niin ikävä!

Me tavattiin vain kerran. Minä olin ihan kipsissä. Kuvittelin sen tapahtuman ihan toisenlaiseksi, että olisin pystynyt sanomaan jotain järkevää. Aika meni äkkiä ja me lähdettiin omille teillemme. Mulle jäi tunne, ettet edes halunnut minua.
Minä ajattelen sinua aina. Kaikki nämä hetket ja silti tappelen vastaan. Mitä mun pitäis tehdä?
2140
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Minullakin on ikävä H:ta (mies). Kipsissä olin itsekin tavatessamme tai ujous iski aikuiseen naiseen.Joten ymmärän sinua aloittaja.
Noin reilu puolivuotta sitten tavattiin kerran ja ajatuksiini jäi tämä mies. Kaikki tapahtui niin nopeasti ja taistelin tunteiden kanssa, joten sukunimi väin vähän epäselväksi.Haluaisin kuitenkin vielä tavata pitkästä välimatkasta huolimatta. Vaikka ei muuten niin ystävät on aina tärkeitä elämässä.

Äänestä

H-miestäkö?

Jos H-naista, niin kerron, että siksi kun et ole käynyt viettämässä aikaa kanssani?
Suora, pelkistetty ja konkreettinen vastaus. Ikävä tulee siitä, kun läsnäolo puuttuu. Tiesitkö?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Minä joku kirjoitti:

Me tavattiin vain kerran. Minä olin ihan kipsissä. Kuvittelin sen tapahtuman ihan toisenlaiseksi, että olisin pystynyt sanomaan jotain järkevää. Aika meni äkkiä ja me lähdettiin omille teillemme. Mulle jäi tunne, ettet edes halunnut minua.
Minä ajattelen sinua aina. Kaikki nämä hetket ja silti tappelen vastaan. Mitä mun pitäis tehdä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu