Kotkan kommunistit ulosotossa

njet harasoo!

Taloussanomien protestilistalla Suomen Kommunistisen puolueen
Kymen piirijärjestöltä haetaan 45€ saatavia. Ei vaikuta kovin vahvalta
puolueen likviditeetti. Kaukana on ne kulta-ajat kun Taisto Sinisalo kantoi
pimeitä miljooniaan Moskovasta vallankumouksen tekoon Suomessa.
Kenenköhän politrukin pörssiosakkeissa nekin miljoonat tänäpäivänä
makavat.

4

136

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hömppä

      Ihan oikei.. Toivottavasti näidenkin maanpettureiden tekemiset tutkitaan vielä heidän elinaikanaan kunnolla! Alkaisi olla jo kiire!

      • Voihan kakka

        Eihän se voi olla totta, että Kotkan kommareilla olis ruplat vähissä. Eikö niillä ole tämä talousnero Lohenoja riveissään. Vai saako parista kommunistista edes kunnon riviä aikaiseksi?


      • Oikea ratkaisija
        Voihan kakka kirjoitti:

        Eihän se voi olla totta, että Kotkan kommareilla olis ruplat vähissä. Eikö niillä ole tämä talousnero Lohenoja riveissään. Vai saako parista kommunistista edes kunnon riviä aikaiseksi?

        Aivan! Äärivasemmistolainen ja peruskommunisti Lohenoja on, joka hoitaa nopeasti tällaiset propleemat kunhan vain tulee asia tietoon, mutta nyt se tuskin onnistuu kun on juhannus ja ryypyttely vauhdissa tuntien henkilön, ens viikolla tulee ratkaisu ja katsotaan kuinka yksinkertainen se ratkaisu on.


    • http://keskustelu.su

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      2016
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      1065
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      880
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      261
      768
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      65
      759
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      14
      739
    7. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      83
      689
    8. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      687
    9. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      213
      676
    10. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      672
    Aihe