Tuhopolttaja

heinä-seiväs

Naisen ja kolmen lapsen henki oli vaarassa Kaustisella – epäilty vangittiin

24

1057

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • UteliasUPK

      Missähän päin Kaustista tämä tapahtui?

    • Kauhua

      Onkohan sama palo josta Keparissa oli jokunen päivä sitten? Siinä oli mainittu kylä.

    • UteliasUPK

      Sama palohan se on, mutta missä se oli?

    • Hirvitysss

      Eikös se Jylhän kylällä ollut...

      • Humusss

        Järkyttävää,ettei sairasta saada hoitoon.Pakkohoitoon ja määräämättömäksi ajaksi.


    • Jumalattomat !

      Selevä murhapolton yrityshän se. Oli muuten perhesurma taas lähellä.

      • Kaipaa sadetta

        Miten niin taas ? Olisikohan sama pyromaani joka on Kokkolassa tuottanut pelkoa, ja kauhua aikaan ?


      • Tietää paremmin
        Kaipaa sadetta kirjoitti:

        Miten niin taas ? Olisikohan sama pyromaani joka on Kokkolassa tuottanut pelkoa, ja kauhua aikaan ?

        No ei kuule varmasti ole sama! Jos te ette asioista mitään tiedä, niin pitäkää jumalauta turpanne kiinni!


      • Veikkho
        Tietää paremmin kirjoitti:

        No ei kuule varmasti ole sama! Jos te ette asioista mitään tiedä, niin pitäkää jumalauta turpanne kiinni!

        Sairas mies,vakavasti.


    • Tietää paremmin

      Minä vai tuhopolttaja? Minä en ole mies enkä sairas, mutta jos tietäisitte kuka olen, voisi vähän hävettää. ( ette tosin tunne) Tuhopolttaja ei toki ole aivan tervejärkinen, mutta jotain rajaa näihin juttuihin kuitenkin. Ei hän Kokkolassa ole mitään tuikannut tuleen.

    • koopee------------

      Jokos tästä on syytteet nostettu? Keskipohjanmaan mukaan takaraja syytteiden nostamiselle on 24. syyskuuta.

    • totuus julki

      Se mieshän on vapautettu jo aikoja sitten. Hänen puolisonsa tosin on käynyt kuulusteluissa... Saattaa olla että väärää puuta haukuttu.

    • pekko**

      Enpä usko tuota, odotellaan syytteiden nostamista.

    • jaana7890123

      kuka se tuhopolttaja oli?

      • Harminpaikkaus !

        Tottakai poliisit kuullustelee asianosaiset .
        Senverta vakava juttu on kyseessä .


    • kaija***

      No, nostettiinko ne syythet?

    • jjaana--

      Ilmeisesti pääsi pälkähästä...

    • asiasta tietoinen

      Kaikki ei ole aina sitä miltä näyttää. Syytteen nostolle ei ole perusteita lavastettu tilanne. Lasten äitiin liittyen on tehty lukuisia lastensuojeluilmoituksia.
      Älkää hyvät ihmiset puhuko mistä ette tiedä.

    • jjaaana---

      No kerro sitte jos tierät...

      • Amanda-Amelia

        Antaakaa nyt jo olla! Voi ettei ole muuta mietittävää porukoilla täällä...


    • ---arska--

      Kyllä se totuus tulee julki ennemmin tai myöhemmin...

    • säälimätön

      Perheen äiti on tehnyt useita pääasiassa perättömiä ilmiantoja ystävistään eli oikea selkäänpuukottaja siis. Siksipä en osaa sääliä kyseistä tapausta, sitä saa mitä tilaa.

      Jokohan tämä viesti pysyisi täällä, kaksi edellistä on poistettu. En ymmärrä miksi, ei viestini ole sen pahempi kuin muutkaan.

    • mirja3

      Täältähän nyt häviää viestejä!

    • Tietää paremmin

      Kuten aiemmin sanoin, ette te mistään mitään tiedä. Tai ette ainakaan tienneet, nyt monet teistä ovat jo aivan oikeassa.
      Lapsista todellakin on tehty lastensuojeluilmoitus, oikeastaan useampi. Sekin on totta, että myös perheen äiti on käynyt kuulusteluissa.
      Juttua puidaan oikeudessa hivenen pitempään, koska näyttö on niin epäselvää ja kukaan ei oikeastaan tiedä mitä tapahtui. Sana sanaa vastaan ( toinen oli vieläpä alkoholin vaikutuksen alaisena, eikä muista tapahtumia) Vuoden vaihteessa pitäisi tulla päätös siitä, kuka lähtee linnaan istumaan, vai lähteekö.
      Ja niin, ehkä te jo tiedättekin että paikkakunnalta he muuttivat. Mutta edelleen ovat yhdessä. Toivon mukaan uteliaat maajussit saivat tietoa riittämiin!

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      371
      2888
    2. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      66
      2314
    3. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      78
      1969
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      78
      1646
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      140
      1562
    6. Minkä ikäinen

      on kaipaamasi ihminen? Minä vuonna syntynyt?
      Ikävä
      69
      1179
    7. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      1039
    8. Raiskaukset loppumaan?

      Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön
      Sinkut
      264
      975
    9. Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!

      Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li
      Euroviisut
      11
      968
    10. 40
      844
    Aihe