Kuinka paljo partiolaiset pariutuvat keskenää ku must tuntuu et se on toooooosi yleist ja itekki oon partios jasellai partiolaisen kaa yhes... ja ait niitte partioparejen lapset laitetaa partioo niiku mut ja sit ne taas pariutuu toisten partiolaisten kaa et mites teil?kuulostaaks tutult? millasii kokemuksii partiosuhteist teil o?
pariutuminen partiossa?
partiotytsy
2285
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
juh siis se on sillai et partiolaiset tapaa toisiaa leireil yms. ja sitku niil on todennäkösest aikalail samat arvot nii se selittää et miks o nii palzjo partioparei.. ja ite mul o iha positiiviset kokemukset srurustelust partiolaise kaa, mut sit suhde kaatu ku mä muutin ja kaukosuhde ei toiminu:(
Ehkä yleisesti ottaen partiolaiset on muita ihmisiä fiksumpia ja eivät välttämättä pidä "pinnallisista". Ei sillä luulis olevan mitään vaikutusta suhteen kestävyyteen, onko partiossa vai ei. Totta kai siellä pariudutaan, missä ollaan kanssakäymisessä. Ei varmaan kannata tehdä mitään johtopäätöksiä sen perusteella, mitä joku täällä ehkä vastaa. Oma järki, oma sydän - partiossa tai ei.