profiilin poisto?

miten saan poistettua treffiprofiilin kun en pysty enää kirjautumaan sisään sivuillenne kun poistin koko tilini, mutta treffiprofiili ei silti poistunut? poistuuko se itsestään jonkin ajan kuluttua? sähköpostitilini on myös poistettu.
5245
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

täällä sama ongelma - profiilini näkyy edelleen vaikka olen jo monta päivää sitten laittanut sähköpostia palautteena asiasta. Kukaan ei näköjään lue ja hoida näitä palautteita eikä näköjään muitakaan tietovuoto- yms. ongelmia, näyttää siltä. Olen siis pettynyt tähän sivustoon...

Äänestä

Ja miten se profiili yleensäkin piilotetaan/ poistetaan nykyään? - Siis sittenkin, kun olet vielä sisällä järjestelmässä..

Äänestä

Heippa kaikki,

Pahoittelut, että olette joutuneet odottamaan. Ongelma on siinä, että kaikki palvelut toimivat samalla tunnuksella. Treffiprofiilisivu ei kuitenkaan automaattisesti poistu, jos koko profiilin poistaa, vaan se pitäisi poistaa ennen koko profiilin sulkemista. Tästä syystä treffiprofiilisivut jäävät kummittelemaan.

Sivut saatte poistatettua ottamalla yhteyttä käyttäjätukeen jättämällä palautelomakkeen, jossa kerrotte poistettavan treffiprofiilin käyttäjätunnuksen ja milloin profiili on poistettu. Tällöin poistamme nämä haamusivut.

Tyhmä systeemi, myönnetään. Pahoittelemme aiheutunutta haittaa.

Terkuin,
Elina
Suomi24

P.s. Jos toivotte meidän tekevän toimenpiteitä tämän palstan kautta, kannattaa jättää tarkempia tietoja kuvauksissa. Esimerkiksi käyttäjätunnus, jota asia koskee. Silloin voimme auttaa paremmin.

Äänestä
  • Ja palautelomake löytyi täältä http://www.suomi24.fi/palaute/lomake.

    Treffiprofiili poistetaan menemällä omalle treffiprofiilisivulle ja valitsemalla Asetukset. Tämän sivun lopusta voi valita joko profiilin piilottamisen tai profiilin lopullisen poistamisen.

    Käyttäjätunnus poistetaan lopullisesti klikkaamalla kirjautuneena omaa tunnusta sivun oikeasta yläkulmasta ja valitsemalla Omat tiedot. Tämän sivun alalaidasta löytyy punaisella pohjalla Käyttäjätunnuksen poistaminen ja Poista-linkki.

    Terkuin,
    Elina
    Suomi24

    Äänestä

Tässä mietin et miten saa kirjoitettua oman jutun tänne???

Äänestä

Kommentoi aloitusta


en jymmarra kirjoitti:

miten saan poistettua treffiprofiilin kun en pysty enää kirjautumaan sisään sivuillenne kun poistin koko tilini, mutta treffiprofiili ei silti poistunut? poistuuko se itsestään jonkin ajan kuluttua? sähköpostitilini on myös poistettu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu