Välttämättä tää ei ole ihan oikea alua, mutta olettaisin, että täällä porukka osaa auttaa.
Ladatun elokuvan framerate on 29fps mutta en löytänyt siihen suomitekstejä tuolla fps:llä. Löysin vain PALlin mukaisen 25fps tekstityksen.
Kysymys kuuluukin, miten saan tekstityksen näkymään oikeassa synkassa.
FVL:llä en saa mitenkään kohdalleen (en tiedä mitkä arvot sitten mihinkin pitäisi laittaa), BS Playerista en löytänyt mitään säätöä tuohon.
Mitä seuraavaksi?
Elokuvatekstien synkkaus
Apua tarvitsee hän
4
288
Vastaukset
- alkup.
Äh, ei tietenkään FVL vaan VLC. Anteeksi sekoiluni
"BS Playerista en löytänyt mitään säätöä tuohon."
-Kyllä BSPlayerissa on säätö tekstien ajastukselle,mutta en tähän hätään pääse tarkistamaan,että montako sekuntia se on suuntaansa,vai onko se rajoittamaton.- tai timeadjust
subtitle workshop...
Lataat tekstin ja vaihdat FPS:n sopivaksi ja tallennat..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain19011354Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-9310772Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2356210Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1835006Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1313486- 1723475
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin402313Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä3001872Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov81721Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161634