Ei voi jäädä koukkuun. KAnnabista SAA SYÖDÄ päivässä tuhansia kiloja ja ei siihen kuole. Psykooseja voi saada kuten Mikke, mielisairaalassa saa käydä, mutta kannabis on turvallinen lääke. Sitä saa syödä miljoonia kiloja päivässä. Mielisairaalassa voi käydä välillä kuten Mikke. Psykooseja voi saada muttei se ole paha koska se on vaaratonta. Saa syödä MILJARDEJA kiloja päivässä eikä kuole. Voi käydä välillä sairaalassa kuten Mikke. Psykoosi on pientä, ei haittaa jos tappaa parit tyypit koska kannabis on vaaratonta. Voi syödä biljoonia kiloja ja se on vaarattomampaa kuin pullo keskiolutta. Sairaalassa käydään välillä psykooseissa muttei se mitään, lääkkeet on omasta takaa, omasta perseestä. Pitää salakuljettaa sinne kilo kannabista että saa syödä sitä. Siihen ei oo kukaan koskaan kuollut, sanoi Mikke kuolavaluen.
Kannabiksen päivittäiskäyttö
11
418
Vastaukset
- Huumeet on
On sullakin murheet.
- dfbdfgrerr
Pointti on siinä että ei kukaan jaksa käyttää niin isoja annoksia että siitä olisi dramaattista haittaa. Aineeseen ei nouse nopeasti toleranssi. Pitää olla ensinnäkin älyttömästi aikaa linnottautua kotiinsa ja polttaa ja syödä älyttömiä määriä pitkän aikaa että sen toleranssin saisi kasvamaan. Tiedän kyllä ainakin yhden ihmisen joka polttaa usemman gramman päivässä. Ihan terve tämä tyyppi on mutta ihmettelen vaan että miten hän jaksaa. Itse en jaksaisi.
- Siirtäjä:
Jaa, että "päivittäiskäyttö" tämän "yhden ihmisen" kantsii katsoa tämä video.
http://areena.yle.fi/tv/847580 - ylen annin antaja
Siirtäjä: kirjoitti:
Jaa, että "päivittäiskäyttö" tämän "yhden ihmisen" kantsii katsoa tämä video.
http://areena.yle.fi/tv/847580Lääkekäytössä kannabista käytetään useita grammoja päivässä, yleensä vuosien ajan, ilman ongelmia. Ylen yhden luokan päihdeongelmaiset nuoret eivät tee kannabiksesta mitään muuta mitä se on, eli maailman vähähaittaisimman päihteen.
- Siirtäjä:
ylen annin antaja kirjoitti:
Lääkekäytössä kannabista käytetään useita grammoja päivässä, yleensä vuosien ajan, ilman ongelmia. Ylen yhden luokan päihdeongelmaiset nuoret eivät tee kannabiksesta mitään muuta mitä se on, eli maailman vähähaittaisimman päihteen.
"Ylen annin antajalle" selvitykseksi, että kannabista käytetään lääkekäytössä vain nk. terminaalipotilaille. Sitä ei määrätä nuorille, eikä selaisille, joilla on vielä tulevaisuutta edessä.
Sinun kantsii katsoa vielä tämä video
http://areena.yle.fi/tv/847580 - Mikki O.
Siirtäjä: kirjoitti:
"Ylen annin antajalle" selvitykseksi, että kannabista käytetään lääkekäytössä vain nk. terminaalipotilaille. Sitä ei määrätä nuorille, eikä selaisille, joilla on vielä tulevaisuutta edessä.
Sinun kantsii katsoa vielä tämä video
http://areena.yle.fi/tv/847580Kannabista ei ole Suomessa määrätty varmaan vielä kertaakaan terminaalipotilaille, mikä on taas sitä omaa harhaasi ja disinformaatiota, jota levität myös Iltalehden palstoilla. Siitähän oli kohuakin aikoinaan, kun Suomessa viimeisillään olevalta syöpäsairaalta estettiin kannabiksen kokeilukin lääkkeenä.
- Hemmo ilander
Vähän aikaa pohdittuani ei tule mieleeni huonompaa rumpalia kuin se mikke, ihan aikuisen oikeasti.
- hannukas
voi reppanaa, on sulla murheet.
mikkestä tuli legenda, susta ei. - Karmi paskiainen
hannukas kirjoitti:
voi reppanaa, on sulla murheet.
mikkestä tuli legenda, susta ei.Joku sirko sanoi ettei tykkää mikken soitosta ja sitten paljastui, että se olikin mikke itselleen kirjoitellut ja sitten siitä tuli omasta mielestään legenda, mutta todellisuudessa kukaan ei tiedä tyypistä muuta kuin, että soittaa epätahdissa covereita ja unelmoi kuuluisuudesta. Aikuisen oikeasti sitten myös paljastui, että eihän se osaa edes puhuakaan rumpujensoitosta. Turha tyyppi siis.
- Uivelon muna
Karmi paskiainen kirjoitti:
Joku sirko sanoi ettei tykkää mikken soitosta ja sitten paljastui, että se olikin mikke itselleen kirjoitellut ja sitten siitä tuli omasta mielestään legenda, mutta todellisuudessa kukaan ei tiedä tyypistä muuta kuin, että soittaa epätahdissa covereita ja unelmoi kuuluisuudesta. Aikuisen oikeasti sitten myös paljastui, että eihän se osaa edes puhuakaan rumpujensoitosta. Turha tyyppi siis.
Niin sirkohan on tässä hiljakseen muuttunut sindeksi.. Bwahahahaahuuhaahuuhaa
- Siitssaot
Mikke on maailman surkein mytomaanikko
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse754537Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1053769Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1423473Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.371970Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575691921Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891229- 1181035
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.129950- 55925
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25837