Mielestäni suomen paras taide koulu on Alfa art. Alfa artista valmistuu jatkuvasti suomen eturivin kuvataiteilijoita esim. kari "katti" karvinen ja johanna pöntilä ja teuvo tarkkinen. Alfa artissa opiskelu on halpaa ja opettajat todella asiantuntijoita ja mukava läheinen koulu arabiassa. Suomen eturivin taiteilija Johanna Oraskin on valmistunut alfa-art koulusta muistaakseni?
Suomen parhaat taidekoulut
15
4240
Vastaukset
- prokuraattori
Tässä on vielä taidokas Johanna Oraksen taidetta: http://www.johannaoras.com/nallet/
- Sulla on
vissiin vähän tylsää?
- Siis mitä?
Johanna Orasko valmistunut alfa-artista?
Enpä ihan heti usko tuota todeksi!- Musta tuntuu....
...että Johanna Oras on oikeasti ottanut Alfa Artin opin vastaan ja ollut muutoinkin kuuliainen oppilas. Näkeehän tuon työn jäljestäkin!
Kaikki tuntemani ahkerat Alfa Artlaiset osaavat. Heillä esimerkiksi ei ole anatomiavirheitä ja työn painotukset ovat oikeissa asioissa.
Yhdyn mielelläni aloittajaan! - Jompi Kumpi
Musta tuntuu.... kirjoitti:
...että Johanna Oras on oikeasti ottanut Alfa Artin opin vastaan ja ollut muutoinkin kuuliainen oppilas. Näkeehän tuon työn jäljestäkin!
Kaikki tuntemani ahkerat Alfa Artlaiset osaavat. Heillä esimerkiksi ei ole anatomiavirheitä ja työn painotukset ovat oikeissa asioissa.
Yhdyn mielelläni aloittajaan!No eipä ainakaan mainitse sitä ansioluettelossaan! Onko liene käynyt koko koulua tai sitten ei kehtaa sitä mainita?
- Jatko
Jompi Kumpi kirjoitti:
No eipä ainakaan mainitse sitä ansioluettelossaan! Onko liene käynyt koko koulua tai sitten ei kehtaa sitä mainita?
Linkki unohtui!
http://www.johannaoras.com/cv.html
Näin nettiaikana ei ihan mitä tahansa voida syöttää totuutena! - Niin, siinäpä....
Jatko kirjoitti:
Linkki unohtui!
http://www.johannaoras.com/cv.html
Näin nettiaikana ei ihan mitä tahansa voida syöttää totuutena!...sinullekin tavoitetta! Heh Eikä tarvitsisi valehdella niinkuin täällä aina teet.
- humourhumour
Niin, siinäpä.... kirjoitti:
...sinullekin tavoitetta! Heh Eikä tarvitsisi valehdella niinkuin täällä aina teet.
Prokuraattori on selvästikin huumorimiehiä. Ei sillä, että Alfa Art välttämättä olisi huono koulu, vaikka Oras onkin sieltä valmistunut.
- No...
...enpä ihmettelisi vaikka joku koulun lähipiiriin kuuluva olisi ketjun aloittanut!
Kun tiedämme miten kyseinen koulu on itseään aikaisemmin katteettomasti mainostanut, en ihmettelisi vaikka nytkin kyseessä olisi vain salattu mainos, yrittäen väittää että yksi maamme menestyneimmistä taiteilijoista olisi käynyt kyseisen koulun, vaikka hänen cv:ään ei ole asiasta mitään mainintaa! - prokuraattori
Kyllä Alfa Art on ehdottomasti suomen paras taidekoulu. Ilman Alfa Artin vaikutusta emme tuskin olisi saaneet nauttia kansainvälisten virtausten rantautumista suomeen. Alfa Artilla on selkeä paikkansa taiteen kentällä.
- Anonyymi
Mainospuhe 😂😂😂😂
- Anonyymi
Hyvä
- Anonyymi
Kannattaa ensin katsoa taidekoulujen opettajien teoksia ennen kuin valitsee minne kannattaa pyrkiä opiskelemaan. Taso näkyy töissä.
- Anonyymi
Ettei käy niin, että oppilaat on lahjakkaampia kuin opettajat.
- Anonyymi
Todellakin kannattaa katsoa opettajien maalauksia ennenkuin rahansa kantaa yksityiseen taidekouluun.
Lahjakkaan taidemaalarin kyllä erottaa.
Vapaa taidekoulu järjestää kursseja myös, missä voi kehittyä ilman, että maksaa suuria summia.
Ja eiku vaan maalaamaan tekemällä oppii.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit425320Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT4134603Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483839KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1623155Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku142526Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei212292Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182098Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1512022- 1251940
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241469