Auttakaa !

ida1997

Hei !

Olen 15-vuotias ja n. vähän yli viikko sitten olin yhden meidän koululaisen bileissä kavereitteni kanssa. Me joimme kaikki aika paljon, minä ainakin olin ihan kännissä..
No, siellä tutustuin yhteen samanikäiseen poikaan, (hänkin oli ihan kännissä) ja hän sanoi minulle ettei hänen perheensä ole kotona, ja että voisimme mennä sinne.
Minä sitten suostuin ja me kävelimme hänen kotiinsa.
Aluksi istuimme vain hänen sängyllään kaljat kädessä ja pussailimme. Sitten hän kysyi että haluanko tehdä 'sen' . Minusta tuntui siltä etten ollut siihen vielä oikein valmis, mutta sitten minä suostuin, ja harrastimme seksiä..
Molemmat olimme tosi kännissä, ja unohdimme tietenkin kondomin..
Huomasin että kuukautiseni olivat myöhässä. Kerroin koko tarinan isosiskolleni, ja hän sanoi että ostaisi minulle raskaustestin ja tekisimme sen yhdessä. No, tulos oli positiivinen. Minä olin ihan paniikissa ja itkin. Siskoni halasi minua kauan ja sanoi että hän olisi tukenani kokoajan, mitä sitten aijonkaan asian kanssa tehdä.
En ole vielä uskaltanut kertoa vanhemmilleni asiasta.. En tiedä yhtään mitä tekisin. Pojalle minä vasta kerroin asiasta ja hän oli ihan shokissa, mutta olen hyvin iloinen kun hän sanoi että olisi tukenani, ja auttaisikin minua vauvan kanssa jos tulen siihen tulokseen että pidän sen.

Onko kellään kokemuksia teiniraskaudesta ? Voisitteko kertoa mitä minä teen??? Minua pelottaa !:(

8

470

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kaisa

      Hei :)
      Sinulla on kolme vaihtoehtoa: Abortti, adoptio, tai sitten pidät lapsen.
      Tiedän että jotku kommentoivat tänne että olet liian nuori tai että et pystyisi hoitamaan/ kasvattamaan lastasi. Monet teiniäidit pystyvät siihen, minä ainakin.
      Minä tulin raskaaksi kun olin 15 vuotias ja sain esikoiseni kun olin täyttänyt 16. :)
      Minun ei ollut tarkotus tulla raskaaksi, mutta näin siinä sitten kävi. Minulla oli perhe ja ystävät tukenani, ja nykyinen poikaystäväni joka on lapsen isä.

      Monet varmasti luulevat että teinit haluavat vain bilettää kavereitten kanssa / juoda / polttaa jne, mutta kyllä varmasti monet aikusetkin tekevät kaikkea tätä. Minä ainakin pystyin luopumaan siitä, ja voihan sitä joskus viikonloppuisin pitää hauskaa jos hankkii lapselle lapsenvahdin. Minä rakastan lastani ja haluan hänelle vain kaikkea parasta. :)

      Tsemppiä! Kyllä sinä pystyt siihen! :)

    • ....................

      Provo, testi ei olisi näyttänyt vielä positiivista tuossa vaiheessa jos yhdynnästä on vain reilu viikko.


      On täällä palstalla nyt oikea provosuma:(((

    • en usko minäkään

      Jep, HCG ei tuossa ajassa nouse sille tasolle että se näkyisi testissä, siis virtsatestissä ja sellainenhan aloittajan mukaan on tehty.

      • lollz

        Vai että viikko sitten harrastettu seksiä.... provo on!


    • Miesope

      Olisi mukava kuulla, mikä ihme ajaa ihmiset tuottamaan näitä joutaviua provoaloituksia.

    • 14+6

      Jospa tää nyt provo ei olekaan, niin aborttia kannattais miettiä. Jos saat lapsen, ei mitään toivoa että voisit hetken mielijohteesta lähteä iltaisin kavereiden kanssa hengaamaan, oot täysin kiinni lapsessa. Ja noin nuorella on vielä paljon koettavaa, ja uskon että haluat ennemmin olla vapaa kuin kokoajan kotona.

      Voisit pärjätäkin lapsen kanssa, mutta silti uskon että haluat vielä mennä vapaasti, hommaa ne lapset sitten myöhemmin kun on teini-iänseikkailut koettu.

    • labbisnurse.

      Kyllä tuo on provo, ei raskaus virtsatestissä näy noin aikaisin, se nyt on ihan fakta.

    • Et kai oikein voi muuta kuin tehdä testin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      67
      4880
    2. Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies

      Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk
      Ikävä
      273
      3756
    3. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      290
      3438
    4. Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä

      Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma
      Maailman menoa
      118
      3315
    5. Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?

      Työ­matkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotelli­surmasta tie
      Lapua
      38
      2970
    6. Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten

      Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril
      Maailman menoa
      127
      1818
    7. 105
      1620
    8. Leo Meller on kuollut

      Mtä sääntöjen vastaista Mellerin kuolemassa?
      Helluntailaisuus
      172
      1261
    9. Orpo pihalla kuin lumiukko

      Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA
      Kansallinen Kokoomus
      88
      1158
    10. Toimari laittoi afrikkalaiset työharjoittelijat laulamaan Banaaninlastaajan laulua!

      Käski vielä heidän sanoa aina aamulla tehtävien jaossa "tama ei olla valkoisen miehen homma."
      Maailman menoa
      38
      1158
    Aihe