Auttakaa !

ida1997

Hei !

Olen 15-vuotias ja n. vähän yli viikko sitten olin yhden meidän koululaisen bileissä kavereitteni kanssa. Me joimme kaikki aika paljon, minä ainakin olin ihan kännissä..
No, siellä tutustuin yhteen samanikäiseen poikaan, (hänkin oli ihan kännissä) ja hän sanoi minulle ettei hänen perheensä ole kotona, ja että voisimme mennä sinne.
Minä sitten suostuin ja me kävelimme hänen kotiinsa.
Aluksi istuimme vain hänen sängyllään kaljat kädessä ja pussailimme. Sitten hän kysyi että haluanko tehdä 'sen' . Minusta tuntui siltä etten ollut siihen vielä oikein valmis, mutta sitten minä suostuin, ja harrastimme seksiä..
Molemmat olimme tosi kännissä, ja unohdimme tietenkin kondomin..
Huomasin että kuukautiseni olivat myöhässä. Kerroin koko tarinan isosiskolleni, ja hän sanoi että ostaisi minulle raskaustestin ja tekisimme sen yhdessä. No, tulos oli positiivinen. Minä olin ihan paniikissa ja itkin. Siskoni halasi minua kauan ja sanoi että hän olisi tukenani kokoajan, mitä sitten aijonkaan asian kanssa tehdä.
En ole vielä uskaltanut kertoa vanhemmilleni asiasta.. En tiedä yhtään mitä tekisin. Pojalle minä vasta kerroin asiasta ja hän oli ihan shokissa, mutta olen hyvin iloinen kun hän sanoi että olisi tukenani, ja auttaisikin minua vauvan kanssa jos tulen siihen tulokseen että pidän sen.

Onko kellään kokemuksia teiniraskaudesta ? Voisitteko kertoa mitä minä teen??? Minua pelottaa !:(

8

496

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kaisa

      Hei :)
      Sinulla on kolme vaihtoehtoa: Abortti, adoptio, tai sitten pidät lapsen.
      Tiedän että jotku kommentoivat tänne että olet liian nuori tai että et pystyisi hoitamaan/ kasvattamaan lastasi. Monet teiniäidit pystyvät siihen, minä ainakin.
      Minä tulin raskaaksi kun olin 15 vuotias ja sain esikoiseni kun olin täyttänyt 16. :)
      Minun ei ollut tarkotus tulla raskaaksi, mutta näin siinä sitten kävi. Minulla oli perhe ja ystävät tukenani, ja nykyinen poikaystäväni joka on lapsen isä.

      Monet varmasti luulevat että teinit haluavat vain bilettää kavereitten kanssa / juoda / polttaa jne, mutta kyllä varmasti monet aikusetkin tekevät kaikkea tätä. Minä ainakin pystyin luopumaan siitä, ja voihan sitä joskus viikonloppuisin pitää hauskaa jos hankkii lapselle lapsenvahdin. Minä rakastan lastani ja haluan hänelle vain kaikkea parasta. :)

      Tsemppiä! Kyllä sinä pystyt siihen! :)

    • ....................

      Provo, testi ei olisi näyttänyt vielä positiivista tuossa vaiheessa jos yhdynnästä on vain reilu viikko.


      On täällä palstalla nyt oikea provosuma:(((

    • en usko minäkään

      Jep, HCG ei tuossa ajassa nouse sille tasolle että se näkyisi testissä, siis virtsatestissä ja sellainenhan aloittajan mukaan on tehty.

      • lollz

        Vai että viikko sitten harrastettu seksiä.... provo on!


    • Miesope

      Olisi mukava kuulla, mikä ihme ajaa ihmiset tuottamaan näitä joutaviua provoaloituksia.

    • 14+6

      Jospa tää nyt provo ei olekaan, niin aborttia kannattais miettiä. Jos saat lapsen, ei mitään toivoa että voisit hetken mielijohteesta lähteä iltaisin kavereiden kanssa hengaamaan, oot täysin kiinni lapsessa. Ja noin nuorella on vielä paljon koettavaa, ja uskon että haluat ennemmin olla vapaa kuin kokoajan kotona.

      Voisit pärjätäkin lapsen kanssa, mutta silti uskon että haluat vielä mennä vapaasti, hommaa ne lapset sitten myöhemmin kun on teini-iänseikkailut koettu.

    • labbisnurse.

      Kyllä tuo on provo, ei raskaus virtsatestissä näy noin aikaisin, se nyt on ihan fakta.

    • Et kai oikein voi muuta kuin tehdä testin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas

      Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei
      Tv-sarjat
      8
      990
    2. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

      Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
      Ikävä
      125
      936
    3. Onko nyt kaikki asiat käyty läpi?

      Mun mielestä on👍
      Ikävä
      109
      929
    4. 50
      843
    5. Rauha, sopiiko

      Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.
      Ikävä
      84
      776
    6. Kunnanhallitus

      Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.
      Puolanka
      42
      756
    7. Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!

      Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle
      Ikävä
      66
      691
    8. Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys

      Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev
      Sinkut
      142
      670
    9. Minkä kappaleen

      haluaisit soivan, kun astellaan alttarille?
      Ikävä
      55
      625
    10. Olit hyödytön.

      Mulle hyödytön..
      Ikävä
      95
      551
    11. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      63
      536
    12. Kumpi tästä nyt

      Teki niin vaikeaa?
      Ikävä
      60
      514
    13. Tykkäätkö minusta

      Mies vai et? -nainen
      Ikävä
      52
      501
    14. Vieläkö tykkäät

      Minusta niin paljon että olisit valmis?
      Ikävä
      35
      477
    15. Humppila korvasi johtajia tekoälyllä

      https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 150
      Maailman menoa
      48
      439
    16. Teini kuolema

      Jatketaan uudestaan kun poistettu eka aloitus.
      Kajaani
      21
      436
    17. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      31
      413
    18. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      24
      410
    19. Mnot, miksi sinulle on tärkeää solvata uskovia?

      Onko sinulla joku katkeruus tai peräti viha heitä kohtaan? Kirjoituksesi nimittäin tihkuvat katkeruutta ja vihaa uskovi
      Luterilaisuus
      246
      408
    20. Terve vuan! Mikseiköhän Lepokiven lentosotamies

      lähennä Rovaniemelle vastaanottamia uusia F35-hävittäjiä? Tunnin piästä laskeutuvat.
      Tuusniemi
      12
      392
    Aihe