Nyt kaikki viisaat

pitäjän nimestä paikallisella murteella päästään kylään.
154
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Miten olis vaikka Päästäiskylä. Päästäisethän ovat tunnetusti ahdasmielisiä, mutta perin uteliaita pikku jyrsijöitä. Talvella niitä löytyy välillä paleltuneina hangesta. Ovat niinkuin u:gilaiset , eli ulkona valomerkkiin asti ja sittenkin vielä värjöttelevät jossain, koska se ei maksa mitään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pohtimaan mistä kirjoitti:

pitäjän nimestä paikallisella murteella päästään kylään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu