Anoppi kävi kääntämässä vessapaperirullat väärin päin telineisiin.
Anoppi kävi
vävy.
13237
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Ahaa.
missasit pointin: anoppi on narsisti!
tarkennan: vävy on se narsisti.
Ja tämä juttu on tosi. Minä olen tottunut asettamaan rullan oikein päin. Ja vaimo ei muuta mahda. Olen senkin opettanut tavoille. Eli että rulla on sitten oikein päin eikä väärin päin. Sillä on vastaavasti vastineena kymmenen omaa juttua, jotka ovat nurinkurista hömppää. Mutta rullaa en hyväksy väärinpäin. Se on niin että jos haluaa minut pitää samanlaisen avaimen kantajana, on hyväksyttävä rulla juuri tasan ja tarkasti oikein päin joka ainoaan telineeseen.
Kaameita vaatimuksia. Tulisit hulluksi kanssani alle kymmenessä minuutissa. Sen jälkeen ikävöisit jo anoppiasikin :)
Narsismi on vain yksi anopin tunnusmerkki.
jos paperi roikkuu seinää vasten on siitä vaikeampi saada otetta. Täytyy myöntää, että saatan joskus kyläpaikassakin kääntää rullan, jos vaikka olen pidempään käymässä, ihan vain oman viihtyvyyteni vuoksi. "Olkaa kuin kotonanne" -periaatetta noudatellen.
Siis käännät lopuksi rullan niin että pitää nyhtää seinästä sitä?
aluksi käännän rullan niin, että vapaa paperi ei roiku seinää vasten, sitten käytän paperia hyvillä mielin ja lopuksi jätän sen siihen uuteen asentoon.
Olisikohan anoppikin ensin käyttänyt paperia ja vasta sitten kääntänyt väärinpäin rullan. Pitänee järkätä tulevaisuudessa riistakamera sinne vessaan.
Tai sitten ensin kääntänyt paperin seinän pintaan ja raapinut sitä siitä. Pitääpä käydä katsomassa onko seinässä kynsien jälkiä.
Entä jos kyläpaikassa ei ole rullaa ollenkaan(?)
*pyyhkimään* ;D
Käsipyyhkeeseen voi pyyhkiä. Kääntää raidat sitten seinään päin.
Anoppius on sairaus.