Joo eli löysin eilen kaverin kautta kivan tytön ja sovittiin että mennään huomenna kahville. Kysymyksenä kuuluu se, että millaset vaatteet olis hyvät tollaseen tilanteeseen? Vähän siistimmät mut ei kuitenkaa mitää juhlavaatteitako? Ja sitten vielä että mitä olis hyviä puheenaiheita, kun ei hirveen hyvin tunneta vielä toisia? Kiitos jo etukäteen jos joku vaivautuu auttamaan :)
Tytöille kahvittelusta
16
151
Vastaukset
- kk p
semmoset siistit vaatteet mut ei mitää liiottelua. Puheenaiheina vois olla jotain; kesälomasuunnitelmat, semmoset peruskysymykset mitä on hyvä tietää kyseisesta henkilöstä ja no jos et muuta keksi niin vaikka koulusta juttelet.
- kk p
tajusin muuten että ma en sit ollu tyttö, vaikka otsikossa haluttiinki tyttöjä katsomaan tää :D
- 11+5
Laita päälle jotkut rennot mutta siistit vaatteet mistä tykkäät ja missä tuntuu itsevarmalta :)
- boyy17
Kävin siellä kahvilla ja ihan hyvin kai meni. Nyt jos sais nopeesti vastauksen että kannattaisko lähettää vaikka jotain viestiä sille jo tänään, vai myöhemmin ja mitä siihen viestiin kannattais laittaa? Kiitoksii edellisistä!
- :)moiii
laita ;
Oliks sul kivaa kahvilla ? :) mul ainaki oli, otettaisko joskus uusiks? tai mentäis vaikka leffaan, mä voin tarjota :)
JA SIT KANS TARJOOT :D siis jos haluut,mut tyttö tykkää vaikka kieltäytyy niikyl se haluu :D ite oon kato tyttttö :) ja tyttö päätttäää leffan ;3 - boyy17
Kiitti oikeesti tosi paljon! Puhuttii jo siel et mentäis leffaa ja mä tarjoon (tarjoon iha oikeesti :D) Mut en tajunnu tota et tyttö tykkää vaikka kieltäytyy, entä jos ei oikeesti haluukkaa :D
- :)moiii
tajusin vasta äsken että kirjotin ton tosi oudosti :DDD
- :)moiii
:D siis silllee, meette lefffaan oot sillee mä voin ostaa popparit :) sit jos tyttö sanoo "ei tarviii" , nii se tyttö aika varmasti haluais että ostaisit mutta ei kehtaa sanoo että JOOO OSTA :D ittellä ainaki oli tollee ku vasta tapasin pojan ja oltii leffas
Mut siis jos ei oikeesti haluu ni en tiiä :D tytöt on erilaisiiii
pitäkää hauskaa :) ! - boyy17
Kiitti oikeesti! Nyt vaa oottelen mitä se vastaa :)
- :)moiii
Toivottavasti suostuu,eipä mitään :) Ja jos teillä sun mielestä on jotain pientä säpinää niin tyttö saattaisi pitää siitä jos leffassa ottaisit kädestä kiinni ;3 kannattaa ehkä ekaksi kysyä lupaa tai sitte vaa sillee pikku hiljaa lähestyy sen kättä ja kysyä "haittaisko jos pitäisin" Tytöt pitää kans jos niitä kehuu kauniiksi (siis jos sitä todellakin tarkoittaa) Toivotaan että teille tulee jotain juttua :)
- boyy17
Ei oo vieläkää vastannu mun viestii :S Mua vähän äsryttää että en siellä kahvilla oikeen saanu sanotuks että mitä mä siittä ajattelen, vaan meni sellasek löpinäks. Toivottavasti se ei saanu musta tylsää vaikutusta :D Mut kiitti taas vastauksesta :)
- :) moiii
joo ei mitää :D
- boyy17
Hehee, vastas myöntävästi :)
- tiedonlähde
älä kysy et "voinks pitää sua kädestä?" ota tästä: http://www.youtube.com/watch?v=Up5i7tmxbAM ja sit viel ku te pidätte käsistänne ni sit hymyilet sillee söpösti! homma hanskassa!
- jokujostainkin
Olipas mukava lueskella tätä ketjua :D Onnittelut vaan ap:lle, jospa meikälläkin jonain päivänä tärppäis
- ins4n1ty
Ite menisin jossain aika perus arkisissa kuteissa... jos ei tytölle se kelpaa, niin tyytykööt johonki muuhun ku muhun. Tosin eipä oo tarvinnu tosta asiasta vielä stressata ees :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "1134892Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293543No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452430- 501558
- 411480
Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv241334- 141222
- 271128
- 1651089
Olen oikeasti aika mukava
Vaikka itse sanonkin. Tunnemyrsky sekoitti mieltä silloin ja annoin aika kahjon kuvan itsestäni.221057