Olen 24-vuotias tyttö Vantaalta. Opiskelen Malmilla liiketaloutta ja valmistun joulukuussa. Etsin itselleni kämppäkaveria ja asuntoa pk-seudulta mahdollisimman nopeasti. Olen juuri eronnut poikaystävästäni ja asumme tällähetkellä saman katon alla. Haluaisin siis muuttaa mahdollisimman nopeasti. Kämppäkaverin sukupuolella ei ole minulle merkitystä, tärkeintä on luonne.
Olen itse todella sosiaalinen ja tykkään erilaisista ihmisistä. Tulen helposti toimeen uusien ihmisten kanssa ja minua on helppo lähestyä, ei tarvitse pelätä vaikka olisitkin hieman ujompikin. Elämäntapani ovat melko terveelliset, harrastan liikuntaa fiilispohjalta. Tykkään lukea kirjoja, katsella elokuvia ja kuunnella musiikkia laidasta laitaan. Olisi kiva jos kämppäkaverin kanssa voisi myös viettää aikaa muutenkin kuin välillä moikkaamalla. Osaan kuitenkin myös arvostaa toisen omaa tilaa, sekä rauhaa, mutta minusta saa seuraa aina kun tarvis. En polta, ulkona käyn kyllä jonkun verran. Itselläni ei ole lemmikkejä, mutta minua ei haittaa jos sinulla on. En ole siis allerginen ja pidän eläimistä. Asunnon sijainnilla ei tule olemaan minulle suurtakaan merkitystä, koska koulua on hyvin vähän jäljellä ja harjoittelupaikkani sijaitsee kahdessa eri paikassa.
Toivoisin, että sinä olisit ikähaarukalta 18-30 vuotias ja sosiaalisuus olisi aina plussaa. Toivon, että täältä löytyisi minulle kämppäkaveri nopeasti ja yhdessä asumiskustannuksetkin puolittuisivat!
Minuun voi ottaa yhteyttä sähköpostiin: [email protected] ja facebookissa voi laittaa myös viestiä!
https://www.facebook.com/riikka.koskimies.9
ETSITÄÄN KÄMPPÄKAVERIA/ASUNTOA PK-SEUDULTA!!! KIIRE!!!
Riikka
0
173
Luetuimmat keskustelut
- 1161376
- 45921
Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50746Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r133704- 70666
- 67626
- 53607
- 55565
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.101507Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?20490- 34477
Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e98470Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32468Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?115463- 5458
Mitä jos...
Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät142453- 49447
- 51445
- 52413
- 42410