Klubiin on tullut jo syys ja lohduton yön hämäryys

Tälle palstalle tuntuu saapuneen syys ja syksyinen ikävyys. Mitä nyt tuo Löllerö vielä täällä hortoilee, mutta hänkään tuskin saa sanaa suustaan.

Kiertelin katselemassa miten ennen niin aktiiviset ja sanavalmiit webbinikkarit jaksavat sitten muualla. Eipä hääviltä näytä. Onko niin, että taparikollinen on lopultakin lyhytjännitteinen ja laiska. Pelihän on vielä pahasti kesken ja EIT kaukana. Ei sitä vielä saisi lyödä talikkoa tunkiolle.

http://www.ristohentunen.com/blogi.htm
” Rikosseuraamusvirasto lähetti kutsukirjeen saapua haastatteluun, jotta voisivat selvittää sovellunko yhdyskuntapalveluun…”
Mukava matka, tehty lokakuussa 2011. Nyt kihisen jännityksestä, soveltuuko eläkeläinen yhdyskuntapalveluun vai ei.

http://columbonblogi.blogspot.fi/
Kolumbus syhkäisi kirjan tekoon maaliskuussa 2012. Mukava olisi kuulla, miten kirja edistyy.

http://eok.fi/eok/index.php?option=com_content&task=view&id=490&Itemid=65
Poliisi on lopettanut varatuomarin vainoamisen bensarahoista. Muuten näyttää siltä, että EOK läppäsi suunsa kiinni. Kukkuu Ile! Miten teoriasi jaksaa? Kiva olisi kuulla.

http://www.wikipress.eu/
” Osta tämä domain.”
No ei kiitos nyt.

http://wincapita.wordpress.com/
No tämä on menossa vielä Barona-arenalla Espoossa ja vuosikin on 2010.

http://wincapitatodistusaineisto.blogspot.fi/
” WinClubin/WinCapitan tuottologiikan perusta vivutetussa valuuttakaupassa”
Tämäkin pösilö on pysyvästi juuttunut vuoteen 2010.

http://wincapita-ponzi-warning.weebly.com/
” APM:n asennusohjelman käytööni ja halukkaat voivat ladata sen nyt täältä.”
Pipsimittari on sentään edelleenkin ladattavissa. Hyvä tieto kaikille, jotka ovat kiinnoistuneita historiallisista laitteista.

http://www.poliisi.fi/poliisi/krp/home.nsf/pages/D4145BEB12381627C225782A0061AA03
Winkkarin esitutkintapöytäkirja on edelleenkin tilattavissa. Kyllä oikea asiakaspalvelu on vielä kunniassaan.

Mutta itse ajattelin seurata Wincapitan käsittelyä aina viimeiseen veijariin saakka. Samalla kiitän aktiivisia lukijoitani mukavasta palautteesta. ;)))

20

206

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei paikalleen

      Hyvin keräsit vaikuttajat.
      Mitähän uusia huijauksia heillä nyt on menossa?
      Eikait sitä paikalleen jäädä makaamaan?

    • Eikä "vastaa"

      enää edes www.wincapita.eu.. Höyrähtäneille jäi vain tuulen huuhtoma pers..

    • www.wincapita.eu
      A communication error occurred: "No route to host".

      Mikähän tällekin on tullut? Ei löydä reittiä
      1. isännän ( olisiko tämä Hannu?)
      2. valtavan/suuren joukon ( tarkoittaa tämä klubilaisia?)
      3.juontajan ( Vyölaukkmies?)
      4.(usk.) hostian, öylätin ( tätä en keksi, sorry)
      luo?

      • Tuttu juttu..

        .. muutaman vuoden takaa: serverimaksut maksamatta :)


    • Alakulo ja melankolia on tarttuva tauti. Huomaan jo pyyhkiväni kyyneleitä silmänurkastani ja hyräileväni haikeaa valssia Winkkarin muistolle.:))


      Kerhoon on tullut jo syys,
      lohduton yön hämäryys,
      vain tunkit treidaillessaan
      muistavat Haanukastaan
      vivuston piiloon on
      jäänehet pienoiset,
      pipsipussukat nuo
      Laiho unhoitti ottaa pois,
      yksinäin allapäin saavun pipsien luo,
      treidaan ne kanttuvei,
      voittoja saan,
      tien onnelaan
      uskon taas löytäneen

    • Niinpä juuri

      Joo, me entiset palstan aktiivit olemme ihmetelleet miten sinä edes viitsit. Jotain maanista sinussa on.

      • Kaikki juontaa tietysti nuoruudesta. Silloin piti käsi pystyssä vannoa puolustavani isänmaata ja laillista yhteiskuntajärjestystä. Taisin ottaa sen valan ihan liian vakavasti ja uskoa, että huijarit eivät tässä maassa sitten juhli. ;))))


      • Sianajaja
        valuuttakauppias kirjoitti:

        Kaikki juontaa tietysti nuoruudesta. Silloin piti käsi pystyssä vannoa puolustavani isänmaata ja laillista yhteiskuntajärjestystä. Taisin ottaa sen valan ihan liian vakavasti ja uskoa, että huijarit eivät tässä maassa sitten juhli. ;))))

        Onko tämä EOK mainitsemaa viha/pilkka kirjoittelua ?

        Jos on.. niin jatka !


    • Ei vain nappaa

      "Kiertelin katselemassa miten ennen niin aktiiviset ja sanavalmiit webbinikkarit jaksavat sitten muualla. Eipä hääviltä näytä."

      Aika aikaansa kutakin, mitä sitä samaa iäti. Harvassa ovat ne luonteet, jotka jaksavat kaurapuuroa alati syödä.

    • VHS uupuu

      Minä kaipailen vielä sitä Hannun tunnin pituista todistevideota. Säästelläänkö sitä EIT:hen vai mikä sen tekemisessä maksaa?

      • Formaatin

        muunto on viivästyksen syy. Hannun todistusvideo on nauhoitettu VHS-videonauhurilla, mutta nykyjäkseen eletään digi-aikaa...

        Syyttömyys on täysin selvä, jahka saadaan automatisoitu robotti-ohjelma valmiiksi, joka muuntaa analogisen VHS-signaalin Digi-muotoon.


      • VHS uupuu
        Formaatin kirjoitti:

        muunto on viivästyksen syy. Hannun todistusvideo on nauhoitettu VHS-videonauhurilla, mutta nykyjäkseen eletään digi-aikaa...

        Syyttömyys on täysin selvä, jahka saadaan automatisoitu robotti-ohjelma valmiiksi, joka muuntaa analogisen VHS-signaalin Digi-muotoon.

        Jaa, siitäkös se oli kiinni. Täytynee sitten sitä oikeaa odotella vielä muutama vuosi, kun ensin muunnellaan demovideoita 400% paremmalle kuvanlaadulle..


    • Uudet digi-boxit

      toimivat vain maksukortilla, joihin on sisällyletty X-lisenssi,
      jonka uusit 6 kk välein; 3000. €, tahi MTV:n kortti-pörssistä ostat lisenssin
      päivän hintaan, tai myyt omasi 400%:n voitolla.

      Tosin aina TV:n avatessa tulee Handen KRP:lle esittämä n. 1-2 h treidaus video,
      mutta mitäs tuosta, hyvästä huumori ohjelmasta kannattaa aina maksaa reilusti,
      sanoi jo generaalikin !

      Oma EOK, Meidän E

    • Mr Toppila

      En nyt viitsisi oikeusturvan ostostv:tä avata.
      Sinä kun jo kävit, vieläkö lippulaulu on kunniassaan? Entä Propelli, joko se on palannut odysseialta?

      .

    • missä lie uskovaiset

      Olisikohan tätä ropellia ollutkaan, joku sanoikin -puheita kaikki, jotta kun jollakin vain voi peliä pyörittää ja tyhjästä ilmasta tempasta.

    • ropelli jauhaa

      taukoamatta sähköä aavasaksan laella. tällä energialla pyöritetään rupluuttia ja soitetaan 2x10.000W stereovahvistimella EOK:n marssia. laulun tahtiin kapinautit marssivat tunturin laelle noutamaan pipsejä, alas tullaan ämmänlanget olalla, kaksi pulleaa pipsi-säkkiä. ja laulu raikaa: "oma eok.... vahva eok ..."

      • 7 aivokääpiötä hallituksessa

        Olisko sittenkin lauluna
        Tee työtäs kusettaen, kansalta uunoilta varastaen ...


    • " Minä kaipailen vielä sitä Hannun tunnin pituista todistevideota.": marmatti VHS nauhurin omaava. Turhaan marmatit.

      Poliisikuulusteluissa Hanski piti tunnin esitelmän valuuttakaupasta ja poliisit nauhoitti. Nauhoitus koostuu muutamista pätkistä. Poliisit pyörittävät kameraa, ottivat välillä pienen tauon ja kävit takahuoneessa nauramassa, kun eivät jaksaneet pitää pokkaa - on ne sikoja.

      Tämä kuulustelufilmi on netissä nähtävissä. Minäkään en saattanut sitä nauramatta katsella. Oli se vekkuli esitys.

      • VHS uupuu

        Jaa, sekös olikin se todistusvideo? Näköjään hairahduin sitten minäkin klubilaisten lupauksiin. Videolla Hannu olisi kuulemma todistanut miten Wincapita oli täysin rehellistä touhua. Samalla olisi loppunut rikostutkinta kokonaan Wincapitan tiimoilta. Kova oli itku ja parku tälläkin palstalla kun viranomaisrikolliset kielsivät Hannulta videon teon. Suuri ja mahtava EOK-liittokin antoi noottia kun Hannulle ei tällaista oikeusturvaa suotu.

        Hannu halusi esittää samat todisteet jo Ruotsin poliisille ennen luovutusta Suomeen. Olisivatkohan ne menneet paremmin Ruotsissa läpi (vrt. Palmen murhatutkinta)? Svea-mamman poliisit olisivat Hannun todistuksen jälkeen alkaneet keräämään kolehtia WC-lisenssien ostoon.


      • Lisenssi päivässä pitää Ponzin loitolla
        VHS uupuu kirjoitti:

        Jaa, sekös olikin se todistusvideo? Näköjään hairahduin sitten minäkin klubilaisten lupauksiin. Videolla Hannu olisi kuulemma todistanut miten Wincapita oli täysin rehellistä touhua. Samalla olisi loppunut rikostutkinta kokonaan Wincapitan tiimoilta. Kova oli itku ja parku tälläkin palstalla kun viranomaisrikolliset kielsivät Hannulta videon teon. Suuri ja mahtava EOK-liittokin antoi noottia kun Hannulle ei tällaista oikeusturvaa suotu.

        Hannu halusi esittää samat todisteet jo Ruotsin poliisille ennen luovutusta Suomeen. Olisivatkohan ne menneet paremmin Ruotsissa läpi (vrt. Palmen murhatutkinta)? Svea-mamman poliisit olisivat Hannun todistuksen jälkeen alkaneet keräämään kolehtia WC-lisenssien ostoon.

        Lisenssin hinnan määräytyminen , miksi piti ostaa monta, kun yhdelläkin häviää rahansa ?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      246
      4041
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      127
      2333
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      2006
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1481
    5. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      950
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      128
      949
    7. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      939
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      331
      860
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      857
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      62
      780
    Aihe