Hei Keskiyö!
Olen keski-iässä ja parin eron jälkeen toivon vielä uutta, tällä kertaa kenties loppuelämän kestävää suhdetta. Vaikka liikun paljon, en ole enää törmännyt mieheen, jonka kanssa tunteet olisivat molemminpuolisia. Näetkös mitään rakkauteen viittavaa jossain vaiheessa? :)
Kiitos etukäteen!
Keskiyö
2
58
Vastaukset
Hei
näen sinun rakkautesi lähestyvän työn kautta. ja hän on mies, jota sinä kunnioitat.
mahdollisesti sinulla on ollut ongelmia selkäsi kanssa, näen sen sillä tavalla että sinä vieläkin mietit mahdollisuuksia parantaa selkäsi lihaksia (tai mitä siinä nyt onkin).
työasioihin tulee hyvä tieto tai tiedote, se voi myös olla tarjous tai onnellinen tapahtuma.
tämä kohdallesi tuleva mies ei ole ainakaan nuorempi kuin sinä. ja näen kaksi nuorempaa naista, toisen kanssa sinulla on tavallaan uusi alku. kaikki alkaa alusta.
no, minusta sinun suorituksesi tai jokin muu työhön liittyvä tekemisesi tuo sinulle lisä tienestiä ja sieltä kautta voi se kumppanikin löytyä. koko ajan näkyy sama rakennus, jonka uskoisin olevan sinun työpaikkasi. iso talo.
t. Keskiyö- 60- lukulainen
Hei,
Kiitos kovasti. Totta, että olen isossa talossa työssä ja työasiat ovatkin kyllä hyvinkin kunnossa. Onneksi. Myös työkaverini, jonka ilmeisesti näit, on loistava, mutta rakkauskuvioita ei onneksi kyllä ole. Hän on naimisissakin pitkässä hyvässä liitossa.
Mutta hämmästyin näistä naisista. En tiedä ketään nuorta naista elämässäni kenen kanssa kaikki alkaisi alusta, saati jos pitäisi liittyä työhön. Ainoa olisi exän tytär joka oli elämässäni vuosia, jota en nyt ole eromme takia nähnyt pariin vuoteen. Hänen isänsä kanssa tavataan aina silloin tällöin edelleen, kans työn merkeissä, viimeksi pari viikkoa sitten, mutta kotioloissa. Pidämme säännöllisesti yhteyttä muutenkin. Mutta tuskin yhteenpaluuta? Vai? Suhteemme aikoinaan väljähtyi, koska oli jatkuva kiire. Juuri työ vei miehen. Toinen näistä nuorista naisista varmasti aikuinen tyttäreni.
Niin selkävaivoja mulla ei ole. Olen koko ikäni urheillut ja lihaskunto on kyllä hyvä. tosin voi selässä joskus nykyään jumittaa liian suurilla painoilla kuntoilusta, sen jälkeen kun kerran aikaisemmin sain sen kunnolla jumiin. :) siihen auttaa päivän parin palautumisaika :) Sen varmaan näit.
Kiitos jos voit tarkentaa naiskuvioita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1341967Msisa on eronnut
Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.29959- 69866
Venäläisiä keksintöjä?
Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?260740Tiedän että on aika luovuttaa
En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r65726- 10709
Katumuksesta
Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t132680- 79665
- 26659
Sisällissota kiihtyy Ruotsissa
KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.205652