tallennusta

moro! onko kotkan seudulla mahdollisuus tallentaa c-kasetteja cd-levylle? jos on niin missähän päin?
373
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mene pääkirjastoon, siellä on laitteet vapaasti käytössä.

Äänestä

eihän siihen tarvi ku kasettidekki ja tietokone ja sopiva ohjelma esim cooledit pro

Äänestä
  • ja taitoa käyttää sitä, tallennuksen voi tehdä kahdella tavalla. joko tallentaa eka koko siivun kerralla ja leikkaa biisit irti toisistaan tai sitten tallentaa erikseen jokainen biisi suoraan.

    asetukset kuntoon softasta ja bitrate korkealle ja eiku pakkaamaan jos haluaa esim mp3 muotoisia niin 320 bittistä kun tekee niin sillä jo pärjää mukavasti.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


dragons kirjoitti:

moro! onko kotkan seudulla mahdollisuus tallentaa c-kasetteja cd-levylle? jos on niin missähän päin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu