Kuka saa kiinni?

Aamu aurinkoinen

Aika tuntuu seisovan, asiat on paikallaan ja auki niin sanotusti. Yritän kyllä elää tässä hetkessä ja olla läsnä. Näetkö tuleeko muutoksia millaisia tähän tilanteeseen nähden?

4

96

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei

      onpas epäselvä ja kummallinen kysymys. olisi ollut helpompaa auttaa, jos olisit kysynyt suoraan. koska en osaa puhua ajoista, saatan aloittaa väärästä päästä.

      näen mietintämyssyn miehen ja naisen päässä, kummallakin on odotuksia, mutta kumpikin on myös itsepäinen. kumpikaan ei tahtoisi antaa periksi.

      lapsi, joka on kiintynyt isäänsä, on myös huolenaiheena. ja mahdollisesti asunnon kanssa on ollut vaikeuksia, se näkyy minulle liian suurena tai liian kalliina.
      et tahdo elää yksin ja toivot edelleen hyvää parisuhdetta.

      kumppanisi tahtoo talon ja onnistuu sen ostamisessa - tai remontissa.
      näen pieniä terveydellisiä harmeja, ne voivat myös osua lapsen kohdalle.
      avioliitto on kaiken selvittelyn ja oppimisen päämäärä.

      t. Keskiyö

    • Aamu aurinkoinen

      Kiitos. Kysymys on epäselvä, koska tilannekin on todella epäselvä minulle. Tiedän tämän vaiheen olevan minulle "elämän koulua" ja yritän ratkaista sen kaikkien parhaaksi. Ehkä jopa jotenkin ulkopuolisenakin yritän katsoa tätä elämän vaihetta. Näetkö minkä ikäinen tuo lapsi on kuvassa? Onko todella isänsä lapsi enemmän? Nyt tilanne päinvastainen. Itselläni kulkee sairaus matkassa mukana, sama miehellä..

    • Hei

      en kyllä osaa sanoa lapsen iästä muuta, kuin että näen hänet alle kouluikäisenä.
      tuo sairaus on ripustautunut miehesi rintaan ja uskoakseni hän saa siihen hoitoa.

      näen teillä myös välienselvittelyä, melko murheellista päänroikottamista. ette elä läheskään täysillä, asiat voisivat olla paremminkin. mutta en minä eroamistakaan näe.

      toiveet suuremmasta kodista hohkaavat taustalla, uskoisin sinun toivovan parempaa tulevaisuutta myös rahallisesti.
      ja kyllä teidän liittonne pysyy ja voimistuu, sillä lailla minä näen.

      t. Keskiyö

      • Aamu aurinkoinen

        Kiitos vielä avustasi. Tuo asumisasia on todella yksi iso asia tässä, miksi olemme ajautuneet tähän tilanteeseen. Minulla on tunne, että kun se selviää ja ratkeaa, jää miehellekin enemmän voimavaroja keskittyä mm. lapseensa. Mutta tämä antaa luottoa tulevaan :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      191
      1330
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      138
      893
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      842
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      748
    5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      51
      730
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      252
      622
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      312
      601
    8. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      7
      580
    9. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      579
    10. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      574
    Aihe