Räppärit ei tiedä kaman käytöstä mitään. Pelkkiä runopoikia noi räppärit oikeesti, kun taas jotkut hevarit sentään on joskus koskenukin johonkin. Aika säälittävää elää kulississa.
KEEP REAL THAT SHIT!
KEEP REAL THAT SHIT!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Ne on säälittäviä (:
Hevarit /,,
Siis räppärit on säälittäviä : D Huonosti kirjotettu lause.
Turha väite. Räppäritkin voi olla aitoja. Kuka tahansa voi tyylistään riippumatta olla aito ihminen. Ja vaikka tunnen ns. aitoja hevareita, niin tunnenpa niitäkin hevareita, jotka ovat totaalisia kus*päitä.
Hevarit kunniaan! Mun kaikki parhaimmat kamut on hevareita/punkkareita/gootteja ja kukaan niistä ei oo kusipää. Ja se ett hevarit vetää kamaa ja vaikka mitä on tosi juttu. Paskahousuräppärit on naisten hakkaajia... kaks mua vanhempaa räppärii rupes vaa hakkaa mua ku en antanu niille D:< säälittävää
Siis nimenomaan räppärinuorisohan tunnetaan siitä että vedetään kamaa ja poltetaan teini-iässä. Hevarit sen sijaan ovat mielestäni kovempia läträämään viinan kanssa festareillaan ja kännäämään. Ja huumeethan on yleisesti ottaen huono juttu, no paitsi hopparinuorison mielestä ne on muotia...
tää on totta koulussa on todettu.
Erona on se, että hevareita on laidasta laitaan, on opiskelijanörttiä ja tupakkaa ja viinaa käyttävää rikollisen näköistä synkkistä. Hopparit sen sijaan ovat sitä samaa massaa, niillä on semmonen nuorisomeininki että mennään massan mukana. Eli poltetaan teininä, vedetään huumeita jne. ja pukeudutaan kaikki samalla tavalla.
taas tätä vitun ahdasmielistä yleistystä
Sitä paitsi ei se tyyli ole niin iso asia.
Siis räppärit hakkaa kaikkia ja polttaa tupakkaa nuorena? Tarkoitatte kai ihmisiä jotka pukeutuu kun räppärit. Räppäri on taas sit iha eri juttu.
Se, että kakarat vetää kamaa on aina noloa. Olit sitte hevari tai räppäri tai ihan mikä tahansa.
Tarkoitin siis, että olen kuullut hevilegendojen joskus käyttävän huumeita, ja räplegendat rehvastelee puolestaan sellaisella, mitä eivät ole suinkaan tehneet. En puhunut nyt näistä räppäriksi tai hevariksi pukeutuvista faneista. Toki molempien ryhmien faneihin kuuluu sitten taas näitä narkkareita.