kIITOS TUHANSIEN PUOLESTA KIRJOITUKSESTA vARKAUDEN LEHTEEN! kIITOS, KIRJOITIT ASIAA!
HYVÄ MATTI MÄKELÄ
Matti ehdokkaaksi
33517
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 33
Vanhimmat
Mitäs se nykyajan severi suhonen on kynäilly? Ei tule ahosen aviisi enää...
Vaatimaton Matti,KIITOS!
Matti ehdokkaaksi työväentalon vahtimestarin paikkaan.
laitappa Matin juttu tänne, saadaan muutkin lukea. Valitettavasti
ei tule paikallislehti enää, kun on niin arvokas ja lisäksi tuetaan
verorahoilla kyseistä aviisia.
Sulla on kolme vaihtoehtoa:
- tilaa WL
- osta irtonumero kioskista
- käy lukemassa lehti kirjastossa
Jos fanitat Mattia, niin mikään noista vaihtoehdoista ei voi olla liian kallis. Fanittamisella on hintansa.
No joo. Piti työpaikan ruokalassa käyvä lukasemassa "suparin sanomat".
Hieno kirjoitus ja täyttä asiaa. Hyvä että uskalti julkisesti sanoa mitä ehkäpä valtaosa on mieltä. Vaikka en masa-fani olekaan, niin ko hemmon pisteet nousi.
Pitäiskö kapteeni Kempille vihjata että hinais purtilon Riikinnevalle syksyllä?
Vihjeeksi Matille, laitappa jutut vastaisuudessa myös tänne Suomi24 palstalle.
Matti ei ole mikään Pöty että levittää juttuja täällä ennenkuin lehdessä. Matti on lehtimies ja seisoo sanojensa takana.Matti on myös lukenut mies ja se huokuu kirjoituksista. On hieno linja ja jos joku haluaa lukea kunnon juttuja, etsii lehden käsiinsä.
Kyllähän se on niin, että Matti Mäkelä, Pasi Paananen ja Pekka Keto ei tänne nimimerkeillä kirjoita. Painavaan asiaan voi kirjoittaa oman nimensä alle, että tietää kuka on mitäkin mieltä. Täällä kirjoittelevat vain ne, joilla ei ole sanottavaa jonka voisi singreeta omakätisesti.
Ei Matti kirjoita tänne, mutta monta pötypekan ja loikkarin kirjoitusta on ensiksi julkaistu tällä palstalla, sitten onkin ollut WL:ssä sama juttu. Painavaa asiaa ei ole tosin tullut nimellä eikä nimimerkillä muilta kuin Matilta lehdessä. Eikä Matti kuvauta itseään jokaisessa käänteessä niinkuin pellet. Ei kirjoittele pötyä ja sontoo.
Kyllä olisi hienoa, jos sitä Paul Wahlia ei olisi myyty Savonlinnaan, nyt sille olisi käyttöä!
Missäpä ajelisit? Niitähän oli kaupan, sinullekin. Turha natista.
Ei kannata laivajuttu Varkaudessa, johan se akkuveneen pohjakin pääsee limottumaan kun näyttää seisovan vaan laiturissa.
Se oli ostettavissa tarjouskilpailussa kaikille kynnelle kykeneville. Jos venonen olikin halpa, niin ylläpitokulut vuositasolla oli aivan toista luokkaa.
Mä en oo nähnyt koskaan sen paatin liikkuvan elimolet oikeessa..limassa kohta koko paska. Mut kiva varkautelaisten tukea noita bisneksiä!Idiootti joka vielä antaa äänensä Haapalle! Mätti kirjoittaa reilusti omalla nimellään ja EI PELKÄÄ HAAPALAA! Hieno mies Matti.
Vai vielä tuhansien, älä nyt hyvä ihminen liioittele!
pöty-persujen lauttasauna on seissyt kohta viikon Puurtilan sillan alla, ei näytä ketään kiinnostavan saunoa. Noinkohan perjantainakaan Pekan päivänä mitään tapahtuu kuulin torilla, että puoleltapäivin olisi jotain menen piruuttanikin katsomaan saa taas nauraa hahaaahahaa.
Matti Mäkelän jutut ovat olleet todella kiinnostavia ja mieluisia luettavia miltei jokaiselle Warkauden lehteä seuraavalla kaupunkilaiselle. Toivoisin Matin edes hetkeksi uhraavan aikaansa kirjoitukseen, jossa hän kertoo henkilökohtaisen hygienian tärkeydestä, sekä mitä kaikkea hygienian laiminlyömisestä saattaakaan seurata. Aihe on tärkeä, siksi toivonkin karismaattisen Matin puuttuvan asiaan ja saavan lukijansa ymmärtämään hygienian tärkeyden, jo noin yleissivistävänäkin seikkana.
Kiitos jo etukäteen, erittäin asiantuntevasta kirjoituksesta Matti!
Sinuun voi luottaa tässäkin seikassa.
Aika alentavaa mennä henkilökohtaisuuksiin noilla vihjailuilla. Saisit hävetä. Mäkelä kirjoitti vain sen mitä valtaosa on asiasta mieltä.
Joko rupee valkeamaan aktiivijäärälle semmonen asia, että ei kaikki ole persuja ketkä asioista valittaa ja ei pidä nykyisestä politiikasta. Kyllä kuule moni rajamäenkin äänestäjä on kyseenalaistaa asiat ja kovaan ääneen kritisoi toreilla ja börnin kahvilassa. Hah hah, syksyllä korjataan näiden tervaruuhi- bajamaja hankkeiden satoa,
Tulenpunainen populisti koko mies --> tyypillinen varkautelainen
Ristolla outo-olo, vai? Taitaa Päivi pelottaa, Vai?
Vaalit lähestyy ja rupeaa netissä jutut liikkumaan.
Risto yritä kestää, kun olet leikkiin lähtenyt.
Husu ja Haapala.......YÖÖÖÖKKKK!
Kehitysvammaiset ovat vain harvoin palkallisessa työssä. He saattavat tehdä avotyötoiminnassa samaa työtä kuin muutkin työntekijät, mutta eivät saa palkkaa, koska eivät ole työsuhteessa.
Kari Vuorenpää Kehitysvammaisten tukiliitosta sanoo, että väliaikaiseksi tarkoitettu avotyötoiminta venyy usein jatkuvaksi, vaikka tavoitteena pitäisi olla muuttaa se oikeaksi työsuhteeksi.
Vuorenpään mukaan syynä palkattoman avotyötoiminnan suosioon ovat ennen kaikkea vanhat käytännöt.
– Toinen asia on, että ei uskota kehitysvammaisten ihmisten kykyihin tehdä töitä. Ajatellaan että he ovat hitaita eivätkä opi eikä heille siksi voida maksaa oikeaa palkkaa, Vuorenpää sanoo.
Kasvava joukko kehitysvammaisia saa nykyään peruskoulun jälkeen ammatillista toisen asteen koulutusta. Liitto arvioi, että yli 3 000 kehitysvammaista pystyisi tekemään palkkatyötä.
(MTV3 - STT)
Matti! Ryhdy vaikka vihreiden ehdokkaaksi! Saat meidän äänet.
Matti ! Ryhdy vaikka keltaisten ehdokkaaksi ! Saat kiinalaisten äänet
Nyt kaikki Husun, Rajamäen, Koikkalaisen, Suhosen, Haapalan ja Kurosen äänestäjät antakaahan Matti Mäkelälle äänenne muutos on varma.
Nyt kaikki suolipalstan ääl... Ei kun immeiset, ottakaa lääkkeenne ja äkkiä!
Vain saippuaa niin Varkauden kuntakenttä on pesty uuteen uskoon syksyllä!
Ja kaikki muuttuu,rahat riittää ja hunajaa jaetaan !
Hyvä. Matti alkanu ottaa kantaa näkyvästi Varkauden epäkohtiin. Liekö ehdolla syksyllä?
huruslahti
harrin panssarilasia
niemisen harrin panssarilasia