Kaasoni irtisanoutui

Kesämorsian 2012

Tää on vähän hassu juttu, mutta nyt mulla ei taida olla enään kaasoa ollenkaan. Väänsin "hauskaa" läppää häitä porukalla suunniteltaessa mun kaason laktoosi-intorelanssista ja heitin monta kertaa juttua, että mulla ei ole KAASOA vaa KAASU, koska sillä on se pieruongelma eli laktoosiintorelanssi.

Nyt se sano mulle, et se ei halua olla mun kaaso enään, koska nyt kaikki muutkin on alkanut sanoa sitä kaasuksi mun esimerkin mukaan. Mä olen mukamas ristinyt sen uudestaan kaasuksi. On mulle kauhea häpeä, jos se ei ees tuu mun häihin. Enhän mä nyt tosissaan sanonu, että se ois mikään kaasu, kunhan leikittelin sen laktoosi-intorelanssilla ja sanalla kaaso. Muutenkin jännittää häät ihan sairaasti ja sit vielä tää!

5

831

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Bridezillah

      Onpas huumorintajuton kaaso! Toivottavasti löydät kavereistasi jonkun vähemmän herkkähipiäisen.

    • häävieras

      Oletpa harvinaisen tyhmä ja lapsellinen ihminen :/

    • Dara

      Ajatella, että teit tämän täsmälleen saman mokan jo vuonna 2008 ensimmäisen kerran ja avauduit siitä tällä palstalla:

      http://keskustelu.suomi24.fi/node/5939154#comment-0

      Uusit saman mokasi viime vuonna ja jälleen avauduit siitä tällä palstalla:

      http://keskustelu.suomi24.fi/node/9892923#comment-0

      Ja nyt töräyttelit typeryyksiäsi taas?!?!

      Sinulla on selvästi kaasoasiaa suurempikin ongelma; se että joko olet turha provo tai sitten vain olet ilmeisen kykenemätön oppimaan virheistäsi.

      Monettako kertaa avioliittoon olet nyt menossa ja montaako laktoosi-intoleranssista kärsivää ystävääsi vielä ajattelit loukata samalla tavoin?

    • kaasomyös

      Ihan OIKEIN sulle. Mitäs vielä sanoit monta kertaa! Mieti nyt vähän torpo ja mitäs tuumaist jos omalle kohdallesi tehtäisiin sama? Noinko kaveria ja kaasoa kohdellaan..

    • hgjkjhh

      kylläpäs on sama moka sattunut monenn kertaan :D.. Taisitpa vaan haluta kertoa mielestäsi hyvän vitsin täällä kaikille ;oo.. Outo tyyppi olet..

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      132
      14332
    2. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      30
      5952
    3. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      154
      5525
    4. Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?

      Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua
      Maahanmuutto
      302
      4366
    5. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      39
      4127
    6. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      105
      3671
    7. Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"

      Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant
      Maailman menoa
      6
      3602
    8. Vanhat miehet eivät muista

      Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan
      Maailman menoa
      22
      3558
    9. Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta

      Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan
      Maailman menoa
      63
      2655
    10. Huomenta naiselle

      Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.
      Ikävä
      93
      1438
    Aihe