Monesti puhutaan ihmisten, asuntoautojen ja -vaunujen määrästä suviseuroissa. Ja siitä, montako jääätelöä tai makkaraa on myyty. Mikä lie lasten lastenrattaiden ja -vaunujen määrä. Lähes kaikissa kuvissa niitä näkyy useampia.
Paljonko lastenrattaita ja -vaunuja suviseuroissa on?
bisnesenkelinen
7134
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Lopen suviseuroihin odotetaan saapuvan kaikkiaan 13 000 ajoneuvoa. Arvioisin lastenrattaiden ja -vaunujen määrän olevan 6 000 - 7 000.
Miten on ihminen alistettu kun pitää mennä alistajiaan kuulemaan oikein kaukaakin. Onko suomen kansa näin tyhmää.
Ei ole lapsen vika jos syntyy tälläiseen perheeseen säälittävää vain.
Vaikka en kuulu ko.liikkeeseen olen kerran ollut opiskelukaverini kanssa Suviseuroilla. Täytyy sanoa,että se oli tosi ihanaa ! Valtavasti nuoria,lapsia ja tasapainoisia perheitä ja kaiken ikäisiä ihmisiä. Luonnollisia,avoimia,ystävällisiä. Julkisuudessa annetaan helposti väärä kuva. Kateusko siihen ajaa ?
Mulla on pelkästään positiivisia kokemuksia näistä kirkollisista herätysliikkeistä. Iloa, rauhaa, välittämistä ja turvallisuutta. Kestäviä parisuhteita ja keskinäistä kunnioitusta !
Kysyjä tervetuloa laskemaan rattaiden ja vaunujen määrä! Samalla näet, millaista täällä on.
Aloittaja tulee laskemaan. Älkää karatko minnekään seura-alueelta!
Katso ja laske samalla raskaana olevat naiset. Miehet ovat tässä suhteessa vähemmistössä.
Montako alulla olevaa ihmistä on Suviseuroissa siellä äitien massuissa?