Onko kellään kokemusta Teno-sähköperämoottoreista? Monet halpiskaupat näitä myyvät varsin edulliseen hintaan ja kun kyseessä on niinkin yksinkertainen vempele, niin luulisi tuollaisen olevan ihan käyttökelpoinen peli, vai miten on?
http://www.puuilo.fi/cat/product_details.php?p=1058
Tarkoitus olisi käyttää tuota kanootissa järven selkien ylittämiseen tuulisessa säässä, joten sähkömoottoriin kohdistuva rasituskin olisi varsin vähäistä.
Teno-sähköperämoottori, kokemuksia?
8
13922
Vastaukset
- Kyllä se kanoottia
uskoisin sen ainakin kanootissa apuna lapiskoivan. katoin semmosen potkuria, josta päättelin työntövoiman olevan melkein myötätuulen luokkaa, ja minä tartten tehokkaimman, mitä löytyy.Joten jäi ostamatta.
Tehokas taas vaatii kaksi traktorin akkua, ja akkua lataavan perämoottorin. Muuten ei siitäkää oo paljon apua. - 23
eks ne laatumerkitkin maksa vaan reilun satkun? miksi ostaa jotain rekkulaa verkonpainoksi?
- sähkövoimaa
No ainoa laatumerkki on tietääkseni MinnKota ja se maksaa lähes kolminkertaisesti tuohon Tenoon verrattuna. Siksi juuri tuota Tenoa harkitsen, kun ei huvittaisi maksaa turhasta.
- Zetor66
sähkövoimaa kirjoitti:
No ainoa laatumerkki on tietääkseni MinnKota ja se maksaa lähes kolminkertaisesti tuohon Tenoon verrattuna. Siksi juuri tuota Tenoa harkitsen, kun ei huvittaisi maksaa turhasta.
MinnKota hajos muutaman käyttökerran jälkeen...
laadukkaita sähkö perämoottori myymälöissä voi tarjota teknistä infomations tietäen materiaalia ja tuotteet hyvin. Kaikki etsivät edulliseen hintaan, mutta kokenut myymälä kertonut sinulle, mikä on hyvä / mikä on huono. Tällä hetkellä useimmat kaupat myyvät 5 eteen / 2 taakse sähkö perämoottori. 3-lapainen potkuri. Lisää improtant, nopeudensäätö kytkimen tulee olla hyvälaatuisia.
POER Sähköperämoottori
http://poer-sahkoperamoottori.blogspot.com
POER Electric trolling motor
-http://www.poertrollingmotor.com- Anonyymi
Minkä kokoista syväpurkausakkua suositellaan Teno 62. een?
- Anonyymi
Onko nuo Utsjoella tehtyjä?
- Anonyymi
Ehdottomasti lifepo4 akku, kevyt ja pieni mitoiltaa vs lyijyakut.
Tilaa saksan amazonista ecoworthy, power quen tai redodo merkkiset.
Itsellä ecoworthy akkuja ja menossa 3 kesä matkaveneessä ja pelaa kuten kuuluukin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kunpa minä tietäisin
Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv282527- 1142116
Syitä välttelyyn
En ennen ole kokenut tällaista. Miksi vältellään jos on ihastunut vai onko se aina merkki siitä ettei kiinnosta?971803- 1221799
Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.
Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.91547Purrasta tehty huoli-ilmoitus
Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b0161381128Miksi kaivattunne
ei pystynyt koskaan kertomaan tunteistaan? Teitkö oikean valinnan kun lähdit etääntymään? Kuinka kauan olisi pitänyt odo901085Pelottaa kohdata hänet
En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt891031Tiedätkö ketään toista jolla on sama kaivattu
Eli joka ikävöisi samaa henkilöä tällä palstalla? Tai muualla? Tiedätkö miten kaivattu suhtautuu tähän toiseen verrattu201002Olisin halunnu vaan tutustua
Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno35987