http://m.tietoviikko.fi/home/Paha ennuste: "Ilman Windows Phone 8 -tukea Nokian puhelinmyynti tyrehtyy loppukesästä"
huonosti käy
wimpula pampula
1181
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Nokian loppu lähellä.
nokian varasuunnitelma on siirtyä android leiriin
blaa blaa blaa...
Tämähän on ihan sama kuin, että suurin osa tällä hetkellä myynnissä olevista Android puhelimista ei todellakaan saa päivitystä seuraavaan versioon (Jelly Bean) tai edes nykyiseen Ice Cream Sandwitchiin.
Apple ilmoittaa kyllä vanhojenkin saavan päivityksen IOS6:een, mutta kusettaa jättämällä kertomatta ettei vanhoissa ei toimi kaikki ominaisuudet saatikka läheskään kaikki sovellukset.
Roottaamalla esimerkiksi ZTE Bladeen saa Android 4.0 päivityksen.. Mutta ilman ruuttausta ei välttämättä.
Ei se blade jaksa pyörittää sitä kunnolla...Nokialla katsottiin että on parempi räätälöidä toimiva versio 8:sta nykyisille Lumioille, kun tehdä Googlet ynnä Applet ja antaa ihmisten asentaa puhelimeensa järjestelmä jota luuri ei jaksa edes pyörittää kunnolla.
Ennen joulua menee nurin.
Höpö höpö, firma jolla on varaa edelleen maksaa palkat 45000 työntekijälle, ei ole ihan lähellä konkurssia.
huonosti näyttää menevän noksulla ja kohta patenttisalkku myynissä.
Ei nokia nurin mene, mutta Elop leikkaa siitä pelkän pienen mainostoimiston josta jouluun mennessä on viimeinenkin insinööri irtisanottu. Kaikki tuotesuunnittelu ja tuotanto tilataan kiinalaisilta alihankkijoilta, softa microsoftilta.
Tuommoinen rihkaman valmistaja joutaakin mennä nurin.
En osta kosketusnäyttöpuhelinta olipa millainen Lumia tahansa mutta
heti ostaisin uuden näppäinpuhelimen vanhan ceevitosen tilalle.
Mutta mikä on vaihtoehto vanhalle Nokia C5-00 puhelimelle ?
Onko Asha-sarjassa yhtäkään numeroa jota edes voi
verrata ceeviitoseen ?
Nokia C5-00 5MP näppäinpuhelimien laadunmitta, mutta
miksi Nokia ei korjaa C5-00 puhelimen pieniä puutteita.
-Parempi näyttö
-Isommat fontit tekstiviesteille.
-Wlan yhteys.
-Nopeampi, vähintään 1 GHz:n suoritin.
Niin tuo C5 on melkein yhtähyvä kun N96 oli aikanaan...