huonosti käy

http://m.tietoviikko.fi/home/Paha ennuste: "Ilman Windows Phone 8 -tukea Nokian puhelinmyynti tyrehtyy loppukesästä"
1181
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Nokian loppu lähellä.

Äänestä
  • nokian varasuunnitelma on siirtyä android leiriin

    Äänestä

blaa blaa blaa...

Tämähän on ihan sama kuin, että suurin osa tällä hetkellä myynnissä olevista Android puhelimista ei todellakaan saa päivitystä seuraavaan versioon (Jelly Bean) tai edes nykyiseen Ice Cream Sandwitchiin.

Apple ilmoittaa kyllä vanhojenkin saavan päivityksen IOS6:een, mutta kusettaa jättämällä kertomatta ettei vanhoissa ei toimi kaikki ominaisuudet saatikka läheskään kaikki sovellukset.

Äänestä

Roottaamalla esimerkiksi ZTE Bladeen saa Android 4.0 päivityksen.. Mutta ilman ruuttausta ei välttämättä.

Äänestä
  • Ei se blade jaksa pyörittää sitä kunnolla...Nokialla katsottiin että on parempi räätälöidä toimiva versio 8:sta nykyisille Lumioille, kun tehdä Googlet ynnä Applet ja antaa ihmisten asentaa puhelimeensa järjestelmä jota luuri ei jaksa edes pyörittää kunnolla.

    Äänestä

Ennen joulua menee nurin.

Äänestä
  • Höpö höpö, firma jolla on varaa edelleen maksaa palkat 45000 työntekijälle, ei ole ihan lähellä konkurssia.

    Äänestä

  • huonosti näyttää menevän noksulla ja kohta patenttisalkku myynissä.

    Äänestä

Ei nokia nurin mene, mutta Elop leikkaa siitä pelkän pienen mainostoimiston josta jouluun mennessä on viimeinenkin insinööri irtisanottu. Kaikki tuotesuunnittelu ja tuotanto tilataan kiinalaisilta alihankkijoilta, softa microsoftilta.

Äänestä

Tuommoinen rihkaman valmistaja joutaakin mennä nurin.
En osta kosketusnäyttöpuhelinta olipa millainen Lumia tahansa mutta
heti ostaisin uuden näppäinpuhelimen vanhan ceevitosen tilalle.

Mutta mikä on vaihtoehto vanhalle Nokia C5-00 puhelimelle ?
Onko Asha-sarjassa yhtäkään numeroa jota edes voi
verrata ceeviitoseen ?
Nokia C5-00 5MP näppäinpuhelimien laadunmitta, mutta
miksi Nokia ei korjaa C5-00 puhelimen pieniä puutteita.
-Parempi näyttö
-Isommat fontit tekstiviesteille.
-Wlan yhteys.
-Nopeampi, vähintään 1 GHz:n suoritin.

Äänestä
  • Niin tuo C5 on melkein yhtähyvä kun N96 oli aikanaan...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


wimpula pampula kirjoitti:

http://m.tietoviikko.fi/home/Paha ennuste: "Ilman Windows Phone 8 -tukea Nokian puhelinmyynti tyrehtyy loppukesästä"

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu