Vaihtakaa nyt jo levyä pikkuhiljaa! Onko se joku yksi ja sama ihminen, joka on katkera ja mustasukkainen Martiana miesystävästä kun täällä jatkuvasti haukutaan ja arvostellaan Martinaa? Mitä iloa joku siitä saa, siis ihan OIKEESTI? Enkä ole mikään Martiana läheinen, vaan lopen kyllästynyt jatkuvaan herjaamiseen ja paskanjauhantaan.
Keksikään nyt äkkiä joku uusi. Ensin oli Lotharia käsitteleviä viestejä vuositolkulla, Tuksu on ollut myös hyvin edustettuna, senkin ymmärtää vielä jotenkin, mutta Martina, joka on raskaana ja pienen lapsen äiti, mitä ideaa on jauhaa jollain julkkisjuorupalstalla?
Keksikään nyt äkkiä joku uusi. Ensin oli Lotharia käsitteleviä viestejä vuositolkulla, Tuksu on ollut myös hyvin edustettuna, senkin ymmärtää vielä jotenkin, mutta Martina, joka on raskaana ja pienen lapsen äiti, mitä ideaa on jauhaa jollain julkkisjuorupalstalla?
Vastaukset 6
Vanhimmat
Oot ihan oikeassa. Surullista haukkua jotakuta niin antaumuksella. Ehkäpä haukkuja voisi ainaisten haukkujen sijaan kohentaa omaa elämäänsä.
On monia haukkujia, ei todellakaan vain yhtä. Sitä nyt vain halveksitaan ihan kuten tuksuakin. Ja ihan syystä kumpaakin.
Täsmälleen samaa mieltä kanssasi. Täytyy vaan ihmetellä, onko Suomi pullollaan kateellisia, ilkeitä ja tyhmiä ihmisiä, kun jauhetaan yhtä ja samaa sontaa alusta loppuun ja lopusta alkuun, samaa rataa vaan. Pitäs ylläpidon nyt katkasta nää iänikuset Martina, Lothar ja Tuksutin-jutut.
Lothar-jutut pitäisi katkaista, mutta Martina ja Tuksu ovat ne, joilta tulee jatkuvasti uutta juorupalstamateriaalia. Ja kieltämättä muista kuin näistä kolmesta en raaskisi kirjoittaa mitään pahaa. Näistä naisista kehtaan - sen perusteella, miten ovat julkisuudessa kohdelleet muita ihmisiä - ja lotikkaspämmi nyt on vain niin noloa ja säälittävää valehtelua tyyliin "nanne, nenna, ninnu 18v".
Tuntuisi epäreilulta sanoa ilkeästi sellaisista ihmisistä, jotka eivät ole tehneet toisille mitään pahaa. Sen sijaan toisia julkisesti haukkuvat ansaitsevat saada samaa takaisin itsekin.
Ehdotankin, että jos palstan aiheet eivät kelpaa, niin aloita itse uusia (muttei tällaisia, tämäkin koko ketju on off topic) tai etsi joku palsta, minkä aiheet kelpaavat sinulle.
Ja muuten lupaan, ettei tästä maasta löydy varmasti ketään, joka olisi näille kateellinen. :)
En minä näitä kaikkia ole saanu yksin kirjoitettua.
Reps :D Joo, enkä minä kaikkia Hymyn, Iltalehden, Kaksplussan ym. kirjoituksia.