Milloin ostit rakkaallesi ruusuja?

Saara K

Naiset ymmärtävät hyvän päälle. Paitsi jos et ole antanut koko avioliiton aikana kukkia ja viet ruusukimpun yllättäen. Saatat saada ruusupuskasta korville.

11

73

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ostan heti kun tiedän kenelle ne annan...

    • avkt.,....

      Kun hän täytti......

      • avkt...-,

        lisä, hon täytti.....


    • Taidanpa mennä huomenna ostamaan itselleni ruusuja.
      Vaikka kyllä tämän ikuisen liittoni aikana olen ostanut itselleni niitä usein.

    • jos ei taho

      vuosia takiasinpäin, hän sanoi "mitä sinä nyt näin kalliita minulle", en ole sittemmin enää tuhlaillut

      • roses for ever

        taisit ymmärtää vähän väärin naistenkieltä
        miehen kielelle suomennettuna lause tarkoittaa: Ihania rakas, ihanaa kun rakastat minua näin pajon, haluan aina olla ruusujesi arvoinen!


    • avkt---.,,..

      Olisiko suomenkieli jo alussa homo?

    • L - L

      Syyskuussa 1972. Ruusuja 39kpl.

      Heinäkuussa 1974. Ruusuja 43kpl.

      Viime vuoden toukokuussa. Violetin värisiä päivänkakkaroita kookas puska, 2€.

      Tämä viimeinen oli ylläri mutta olosuhteet olivat sellaiset, ettei syntynyt epäluuloja.

    • virva-tuulia***

      Useita kertoja vuodessa

    • Ostan kaikille rakkailleni ja tutuille myös usein kukkasia. Olen luultavasti ostanut kukkia kumppaneillenikin useammin kuin olen itse saanut niitä. Elävät kukat ovat mielestäni ihania ja virkistävät kodin ilmettä.

      Kun äitini ei viimeisinä vuosinaan enää päässyt itse liikkumaan, pidin huolen siitä, että hänellä oli aina eläviä kukkia pöydällään. Joskus kukkivia ruukkukukkia, joskus leikkokukkia.

      Mieleeni on jäänyt erityisesti yksi onnistunut kukkaostokseni vuosien takaa. Kun vein 50 vuotta täyttäneelle naispuoliselle ystävälleni orkidean, hän oli ihastuksissaan ja totesi ilmiselvästi hieman liikuttuneena, ettei ollut vielä koskaan saanut yhtä arvokasta kukkaa. - Pitäisiköhän kysyä hänen aviomieheltään seuraavalla kerralla tavatessamme, että olisiko hänen jo
      aika opetella ostamaan vaimolleen kukkia.

      Rakkaan ihmisen antamat kukat ilahduttavat aivan erityisesti. Kukkien katseleminen muistuttaa rakkaasta antajastaan - myös silloin, kun tämä on pitemmän matkan päässä.

      Emme ole koskaan liian vanhoja opettelemaan uusia tapoja. Suosittelen kukkien ostamista erityisesti miehille. Pienikään huomaavaisuus jää harvoin palkitsematta.;)

      • 1943

        En muista, mistä syystä annoin ruusun jollekulle työtoverille. Yksi miehistä oli siinä lähellä ja sanoin, ettei tällä kertaa sinulle. Hän totesi "Minulla on ruusu kotona". Hän tarkoitti vaimoaan. Oli minusta kauniisti sanottu.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?

      Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?
      Ikävä
      223
      14834
    2. Uusnatsien ilkivalta Joensuussa jatkuu.

      Saavat mellastaa persujen suojissa miten haluavat. Särkevät ja tuhoavat toisten omaisuutta, tähän on johtanut persujen m
      Joensuu
      20
      2206
    3. Voima biisejä, mikä antaa hyvää mieltä ja vomaannuttaa

      Mikä antaa voimaa ja hyvää mieltä, jos tuntuu hankalalta ja vaikealta, voima biisi tai biisejä?
      Ikävä
      38
      1873
    4. Kysy jotain kaivatultasi

      Tämä ketju on sitä varten.
      Ikävä
      137
      1242
    5. Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?

      Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes
      Maailman menoa
      95
      1230
    6. Varmaan koet, ettet ole tehnyt mitään väärää

      Mutta olet sinä tehnyt.
      Ikävä
      25
      1118
    7. Huomioon ottaminen

      Oletko osannut ottaa kaivattusi tai hänen (mahdolliset) tunteet huomioon? Oletko sivuuttanut ne tarkoituksella tai vahin
      Ikävä
      30
      902
    8. Mitä ajattelet hänestä

      Millaisena pidät kaivattuasi?
      Ikävä
      78
      808
    9. Sinkkusiskoni pliis kertokaa

      Sinkkunaisena haluaisin joskus normaalia läheisyyttä ja yhdessäoloa, ilman velvoitteita. Olen vapaa ja lapseton, eikä ex
      Sinkut
      80
      713
    10. Nainen, se on sellainen juttu että kun sä vain nautit

      Niin me miehet tehdään ne työt että sä voisit nauttia. Kato siinä ku sä meet mukamas töihin suojatyöpaikkaas lämpimään t
      Ikävä
      80
      708
    Aihe