Paljonko niissä on alennusta normaaliin hintaan, montako prosenttia? Saako niitä myös 3-4 hengen matkoja vai onko ne aina yksittäispaikkoja? Mistä niitä saa?
Tyhmiä kysymyksiä mutta olen viimeksi lentokoneella matkaillut vuonna 1988 joten olen aivan pihalla.
Tyhmiä kysymyksiä mutta olen viimeksi lentokoneella matkaillut vuonna 1988 joten olen aivan pihalla.
Vastaukset 7
Vanhimmat
sen huomaa. Kysyppä matkatoimistosta.
Vertaa matkanjärjestäjän normaalihintaa äkkilähtöhintaan niin näet erotuksen - osaat varmaan itse hakea matkalle normaalihinnan?
Äkkilähtöjä myydään hinnalla per hlö, niin kuin kaikkea muutakin, ei kukaan mainosta matkaa "2000€/4 henkeä". Paikkoja voi olla vain yksi tai sitten enemmän, vaihtelee tilanteen mukaan.
ja kannattaa ottaa huomioon että perillä voi olla eri hotellit ja jopa eri kaupunki....vain lento on sama. Tämä vain jos perheelle ns. äkkilähtöä vahtaat...ei muuten onnistu...
Niin, osasto on ehkä väärä - kun tyhmien kysymysten palstakin on. Netti kun ihmisellä on,joka tänne kirjoittaa, luulisi tietävän edes yhden matkatoimiston nimen - mistä asiaa katsoo ja vertaa.
Mutta, äkkilähdöissä todella pitää huomioida eri järjestäjien eroja. Samallakin toimistolla erilaisia "paketteja" todellisia "jokereita". Itse olen ollut kerran sellaisella jossa ei tiennyt kuin saaren (teneriffa) ja että on 2 heng. huone. Hyvä hotelli lämmitetty uima-allas yms. tuuriakin mukana. Hinta -350e 2henk. normaali hinnasta.
No tänään otin Makedonian Orhidiin lähdön 2 heng, sain pois 300,- Huomasin AF konkurssin myötä että matkat hupeni nopeeta ja hinnat ei niin enään pudonneetkaan
Näet äkkilähtömatkoja esimerkiksi tältä sivulta:
http://www.napsu.fi/matkailu/akkilahdot?kw=napsu äkkilähdöt&gclid=true
Tuossa myös hyvä limkii, hakipa täyden palvelun lomaa tai vain lentoja jne...
www.rantapallo.fi