Hetki ennen

suudelmaa, mitä mietit?
10161
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

kaikki tai ei mitään.

Äänestä

Jos eräs nuorimies, työkamu suutelisi minua olisin hyvin hyvin onnellinen . . . :)

Suudelma oikealta henkilöltä on ihana asia :)

Tunnetta, sitä siinä pitää olla mukana.

Äänestä
  • Itse mietin sitä mietin paljon toisesta välitänkään ja haluan sen myös näyttää ja se tunne voittaa monen muun jutun mennen tullen.

    Äänestä

  • Olen kyllä salaa unelmoinut ja nähnyt päiväunia siitä, että hän suutelisi minua.

    Kerran (biletyksissä) istuin hänen sylissään hetkisen ja silloin katsoessani häntä
    silmiin, ajattelin millaista olisi suudella. Mahtoiko hän lukea ajatukseni . . . Juovuksissa taisimme olla . . .

    Joiltain rakastamaltani ihmiseltä en koskaan suudelmaa saanut, tuo mies kyllä osottautui tunteettomaksi ihmiseksi ja panomieheksi, joten ei sillä sen enempää
    väliä. Parempi siis että jäikin väliin. Ja kuulin kyllä miten hän julkisesti suuteli / nuoleskeli toisen kanssa, joten nyt olen tosi onnellinen että se jäi väliin. Hän saa nyt suudella ketä lystää . . .

    Äänestä

Huoh! Eikä tuosta ole kuin muutama kuukausi, kun istuin hänen sylissään, mahdanko koskaan enää istua?

Tai tahtoisiko hän suudella minua?

Äänestä
  • Minäkin tahtoisin suudella hänen kanssaan. Ai se olisi niin ihanaa. Hetken olisi ikävä poissa. Tosin en tiedä pystyisinkö päästämään irti ollenkaan... :)

    Äänestä

Mietin, miksi hän ei voisi olla aina siinä..

Äänestä

Vaikka painoni taitaisi murskata hennoimmat nuoretmiehet, jos syliin istuisin :D

Äänestä

Miksi joku voi miinustella minua noin paljon? Julmaa. Itselläsi on aina ollut muita, etkä minusta ja tunteistanio ole välittänyt vähääkään. Surin jumalauta sinua ja tekojasi 10 vuotta, surin itseni lähes kuoliaaksi. Sairastuin tietyllä tapaa myös fyysisesti. Eikö se riitä sinulle.

Kun olin rakastunut sinuun, minulle ei koskaan ollut muita - näin vain sinut. Ja sinä vain julmistelit. Lyttäsit minut ja tunteeni, osoitit monin tavoin että kaikki muu on sinulle tärkeämpää. Surin tekojasi ja kaiken päättymistä, siitä et tiedä mitään, etkä koskaan tule tietämäänkään.

Nyt kerrankin minulla on muuta, ihana ihastus jonka sylissä olen kerran istunut ja jonka kanssa olemme . . . hieman sanattomasti katselleet, niin nyt olisit senkin vähän minulta riistämässä. Enkö saa olla mistään onnellinen? En, haluat minut vain onnettomaksi ja julmistella. Mutta niin ei käy - olen onnellinen tuosta ihastuksesta ja siitä, miten hyvin hän on minua kohdellut!!!

Itse et edes halunnut tehdä minua hetkeksikään onnelliseksi - minulla on oikeus jälleen ihastua ja rakastaa, jos sellainen eteen sattuu. Sinä rikoit kaiken väliltämme. Ole jumalauta edes tyytyväinen siihen panoon, sitähän elältä haluat, panna mahdollisimman monia. Ei se pano kanssani nyt niin kamalaa ollut.

Äänestä
  • elältä = elämältä

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kerro? kirjoitti:

suudelmaa, mitä mietit?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu