Jos yllättäen yrittäisin hymyillä sulle, jos yllättäen kohdattaisiin? Hämmästyisitkös yllätyksestä ja menisitkös entistä sanattomammaksi?
Mitäs, tykkäisitkös?
josjos
18307
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
usein ihminen helposti vastaa hymyyn kun sellaisen saa. laumaeläin nääs. itse pystyisin ehkä jopa siihen ja sitten sitten voisin sanoa viimein sen kaivatun moin yms..
Juuri noin: http://www.tiede.fi/artikkeli/181/ilo_tarttuu_helposti
Mikään ei enää ihmetytä tai hämmästytä.
Hymyt ovat aina tervetulleita. Aidot sellaiset.
Ja olen opetellut puhumaan, vaikka olisikin jauhot suussa. Voin hymyillä takaisin, luulen niin. Nooh, olishan se kiva ylläri.
Tykkäisin ja vähintään hymyilen takaisin.
lainkaan ja sanattomaksi en hevillä mene
todennäköisesti tappaisin kaltaisesi prostituoidun.
mä rakastan sun hymyä
joskus hänelle suoraan, eikä vain tuntemattomille netissä?
sanoisin jos hän joskus itsekin puhuisi mulle jotain. odotan hänen aloitettaan. tilanne vaan nyt on tämä.
hänen aloitettaan? onko se realistinen ajatus vai onko hän myös sitä mieltä, että nainen tehköön aloitteen?
Siksi koska minun mielestä se on muutenkin miehen tehtävä ja mä olen tehnnyt jo vähän liikaakin...
Hymyilisin ja koko maailma hymyilisi mukana
Herra jumala mä lentäisin varmaan ällistyksestä perseelleni! Sitten olisin ihan onnessani loppupäivän. Hänellä (m) on ihana hymy, kerran olen sellaisen harvinaisen näyn saanut todistaa, vaikka ei kyllä mulle hymyillyt silloin.
Ei hän tunnista mua.
Yrittäisit hymyillä? Vain aito hymy sitten kelpaa.
when I met you....
Tsiisus mikä hymy..... Aivosähkökäyrä vetää viivaa kun sen näen...
__________________________________________