Hei,
Löysin pöydänlaatikosta vanhoja Säästöpankin osakekirjoja.
Mitä mahtaa olla niiden arvo on nykyään?. Onko niillä mitään arvoa?, Näitä ei ole viety arvososuustiliin ja onnistuukokaan?.
Mitä näille kannattaisi tehdä?
Säästöpankki osakekirja
httttt
1
595
Vastaukset
- Tallettaa huolella
Mahtaisiko kyseessä olla Säästöpankkien Keskus-Osakepankki eli SKOP? Sen osakkeilla ei ole ollut arvoa enää pariinkymmeneen vuoteen, koska pankki meni ylettömän riskinoton takia nurin edellisen laman tullessa..
Hyväkuntoiset osakekirjat kuitenkin ovat keräilykohteita, joista voi saada muutaman euron. Tässä tapauksessa ei ehkä sitäkään, sillä omistajia oli pankin luhistuessa paljon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.774502Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k112473- 1721655
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2441508- 1241400
- 1221307
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil721229Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik91221- 761212
- 35976