eli muistatko nyt åsmå kun niin kovasti hehkutit että C4 ja Citroen yleensä myy hyvin myös suomessa ja kun siitä alkuvuonna olimme erimieltä niin kerroit että pitää olla vähintään puolen vuoden tulos ennenkuin voi vetää johtopäätöksiä,nyt on puoli vuotta mennyt ja myynti sen kuin takkuaa,myös hehkuttamallasi C4 mallilla.
Ai niin ainahan olet faktaa,todisteita tarvinnut tai sitten olet luuseriksi haukkunut.
Eli vilkaisu TL:n sivuille rohkeasti vaan,sieltä löytyy tietoa.
Ai niin ainahan olet faktaa,todisteita tarvinnut tai sitten olet luuseriksi haukkunut.
Eli vilkaisu TL:n sivuille rohkeasti vaan,sieltä löytyy tietoa.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Muistan keskustelun kyllä. Silloin ei ollut tiedossa, miten surkea on uusien autojen myyntitilanne Suomessa kesällä 2012. Miinusta löytyy merkistä riippumatta.
Kuten itse kirjoitat: Myynti takkuaa myös C4;n osalta.
Syynä ei ole auto itse, vaan ..
Tiedät varmasti itsekin syyn.
Niin mutta Citroenin sijoitus on silti tippunut muihin nähden.
Kyllä siinä selkeästi jotain ongelmaa nimenomaan C4 osalta koska automalli on uusi ja silti myynti luvattoman heikkoa.
Psa pistää väkeään pihalle,ja paljon.Asiahan ei minulle kuulu,vika varmaan ei ole huonossa laadussa.
Olet oikeassa. Syynä ei ole huono laatu. Jos hiukankin seuraat uutisia, niin tiedät syyn.
Tuskin Citroenin surkea maine ainakaan edes auttaa myyntiä.
Citroenin surkea maine? Omaa ennakkoluuloasi?
http://fi.wikipedia.org/wiki/Citroën
Vai onko sinulla faktaa?
Faktaa voit lukea lukuisista luotettavuustesteistä,huonosta jälleenmyyntiarvosta yms.
Vai väitätkö että huono jälleenmyyntiarvo ei johdu Citroenin huonosta laadusta ja maineesta?
Väitän,että Citroenin jälleenmyyntiarvo ei ole huono. Puhumme siis koko mallistosta ja vertaamme sitä muiden merkkien mallistoihin. Emme siis etsi heikointa lenkkiä, vaan keskiarvoa.
Voit todistaa muuta, jos osaat.
Luotettavuutta on muukin, kuin katsastustilastot.
Minä puolestani tiedän omakohtaisesti että Citroen C5 jälleenmyynti on surkea verrattuna esim. volkkariin ja toyotaan.
Itselläni oli enemmän kuin tarpeeksi vaikeuksia omani C5 2008 mallin kanssa kun yritin sitä vaihdattaa eri merkkeihin.
Tosi on chitikka pönkittää luotettavasti korjaamoita ja hinausliikkeitä.
Älä viitti olla väärässä aina.